Діти Запоріжжя лого

«Малюки були дуже нервові»: як на Львівщині відкрили відремонтований будинок для дітей-сиріт із Запоріжжя

22 січня 2023, 11:45 359 Автор: Каріна Нечитайло lviv.media У будинку фунціонуватиме дитячий кабінет для занять з психологами, реабілітаційна зала та декілька ігрових кімнат.

Малюки були дуже нервові

Сьогодні, 20 січня, відбулося урочисте відкриття відремонтованого санаторію в селі Журавно, Стрийського району. Наразі там проживають діти-сироти із Запоріжжя.

У 2021 році санаторій перепрофілювали в «Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу». Вже 16 березня 2022 року сюди евакуювали дітей-сиріт із Запорізького дитячого будинку «Сонечко».

Дітки спочатку проживали в занедбаному приміщенні, але згодом за ініціативи керівництва закладу та підтримки Львівської ОВА розпочали ремонтні роботи.

«Метою було не відтворювати дитячий будинок, адже це не та інституційна форма де треба ростити щасливих людей. Наша мета — створити умови для щасливого дитинства малят у часі війні. Ми робили все для того щоб вони відчували себе як вдома та бачили що про них турбуються» начальник Львівської ОВА Максим Козицький

Загалом на ремонт будівлі витратили 26 мільйонів гривень: 15 млн виділила Львівська ОВА з обласного бюджету, і ще 11 млн надали польські, німецькі та естонські благодійні організації.

За ці кошти відбудували спальний корпус, харчоблок, облаштували душові кімнати, пральню та відремонтували дах будинку. Окрім цього, на території встановили модульну котельню та придбали потужний генератор. Також для дітей облаштували спеціальний кабінет для занять із психологами.

ремонт будівлі

Приміщення школи.

ремонт будівлі

Кабінет для занять з психологом.

ремонт будівлі

Їдальня.

ремонт будівлі

Кабінет для занять з дошкільнятами.

Загальна площа нового приміщення 1200 кв метрів. Там створили більше ніж 10 просторих кімнат з сучасними меблями. В них можуть розміститися близько 80 дітей.

ремонт будівлі

ремонт будівлі

ремонт будівлі

Відремонтовані кімнати.

За словами працівників школи, спочатку малюки були дуже нервові. Особливо важко вони реагували на сигнали повітряної тривоги, однак з часом вони все ж стали більш спокійними.

«Зараз тут в нас перебуває 84 дитини з особливими потребами віком від 2 до 7 років і 40 працівників закладу, які приїхали із Запоріжжя. Загалом у нас працює 117 осіб, але і цього замало. Незабаром до нас планують привезти ще дітей, але вже меншого віку, від 0 до 2 років, теж із Запорізького закладу «Сонечко». Вихователів дуже бракує, адже у розрахунку на одну особу припадає 3-4 дитини», — розповіла Ольга Буян.

На урочисте відкриття запросили представників Львівської ОВА та усіх благодійників, які долучилися до ремонту Журавненської школи для дітей-сиріт. Вони вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв України. Голова ЛОВА Максим Козицький подякував керівникам закладу та представникам благодійних організацій.

Вшанування загиблих

Вшанування загиблих.

Максим Козицький вручив подяки благодійникам

Максим Козицький вручив подяки благодійникам.

Благодійники та представники ЛОВА

Благодійники та представники ЛОВА.

Згодом у відбудованому комплексі хочуть відновити роботу занедбаного басейну. Також на базі школи можуть зробити реабілітаційний центр, де діти з особливими можливостями зможуть отримати оздоровчі послуги.

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

3 754 557

Витрати фонду в 2024
65 хворим дітям 1 264 813 грн.
Мед. обладнання: 88 381 грн.
Гуманітарна допомога: 1 104 499 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 598 597 грн.
Дитячому экоселу: 45 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 217 042 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 686 953 грн.
Службові витрати: 634 177 грн.
Загалом витрат: 5 720 787 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

143 034 622