Діти Запоріжжя лого

Евакуація – втеча від куль

27 червня 2022, 20:25 847 Автор: Ольга Вовк-Собина deti.zp.ua Наш фонд не зміг лишитись осторонь цього болючого питання. Понад десять років ми рятували своїх підопічних не для того, щоб залишитись осторонь в найстрашніший та найтяжчий момент. Саме тому в фонді з’явився ще один напрямок діяльності.

Евакуація – втеча від куль та під звуки вибухів. Війна внесла корективи в життя кожного українця. В особливо скрутному становищі опинились наші підопічні сім'ї на тимчасово окупованих територіях, де виховуються діти з інвалідністю.

Родини в окупації лишились без життєво необхідних лікарських препаратів та спеціалізованого харчування. Місцева влада тепер не має можливості здійснювати закупівлі, так й суто фізично ліки здебільше відсутні в аптеках. В більшості будинків вже відсутня електроенергія, вода та газ. Люди адаптуються і виживають як вміють. Також щодня є ризик влучання в помешкання снарядів. Родини називають таке становище – «під подвійним прицілом смерті».

Евакуація сімей де виховуються діти з інвалідністю дорого вартісний та в кожному випадку унікальний процес котрий складається здебільше з двох етапів та безлічі важливих пунктів.

Перший етап:

- Комунікація, котра ускладнена нестабільним мобільним та інтернет-зв'язком. Кожний раз батьки вагаються до останнього, бо ніколи невідомо скільки по часу займе процес евакуації та як саме він буде відбуватись.

- Пошук надійних водіїв з відповідним транспортом, або додаткове оснащення автівки. Очікування дозволів та підбір оптимального часу для перетину блокпостів.

- Закупівля лікарських засобів та спеціалізованого харчування для поїздки, засобів розумного пристосування, додаткового кисню.

- Пошук та оплата тимчасового помешкання на шляху евакуації як на тимчасового окупованій, так і на вільній території України.

- Пошук кінцевого пункту призначення, згідно з аналізом потреб хворої дитини : країна, житло, медичне забезпечення, ліки.

Другий етап евакуації з вільної території до закордону. В цей період ми вже можемо долучати дружні партнерські організації, наприклад Fight for Right котрі спеціалізуються на евакуації з підконтрольної території України до закордону.

За 4 місяці війни було здійснено 17 евакуацій сімей де виховуються діти з інвалідністю. Деякі частково, були підхоплені на декілька пунктів, а деякі виконані в повному обсязі. Задля того, щоб ми й надалі мали змогу допомагати нашим підопічним опинитись в безпеці нам необхідні вже зараз на це кошти! На жаль, наперед нереально прорахувати скільки саме знадобиться нам на ту чи іншу евакуацію.

Наразі одночасно в нас готується дві евакуації. Перша родина з Маріуполя, нам терміново необхідно знайти та оплатити їм житло в Запоріжжі, організувати медичне обстеження. В цій родині важка донечка хвора на муковісцидоз та бабуся хвора на онкологію, нещодавно після операційного втручання по виведенню стоми. Друга евакуація жінки з вадами слуху, в котрої шахраї знищили документи. Вона знаходиться в зоні активних бойових дій в Оріхові, попередньо ми знайшли для неї житло в умовно безпечному місці.

Ми як ніколи потребуємо вашої підтримки! Допоможіть, будь ласка, врятуватись нашим підопічним сім’ям від «подвійного прицілу смерті».

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Денис Вечірній
Денис Вечірній

Гострий лімфобластний лейкоз

Допомогти зараз

У 2023 ви допомогли на суму, грн.

3 910 544

Витрати фонду в 2023
22 хворим дітям 251 677 грн.
Мед. обладнання: 14 761 грн.
Гуманітарна допомога: 899 328 грн.
Дітям з інвалідністю: 327 743 грн.
Дитячому экоселу: 10 623 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 16 446 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 4 500 грн.
Службові витрати: 70 973 грн.
Загалом витрат: 1 598 670 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

126 368 897