Діти Запоріжжя лого

Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня (ЗОКДЛ)

17 липня 2017, 15:00 1238 Автор: Інна Григор'єва www.deti.zp.ua ЗОКДЛ є регіонарним центром третього рівня з надання висококваліфікованої багатопрофільної та спеціалізованої допомоги дітям усіх вікових груп – від недоношених новонароджених до дітей 18 років.

Новий корпус лікарні (поліклініка, ендокринологічне, гематологічне, кардіологічне, неврологічне, нефрологічне відділення, клініко-діагностична лабораторія)

Новини про лікарню та її пацієнтів

Загальна інформація

Структура лікарні (список відділень)

Сторінки відділень лікарні

Історичний нарис

Потреби лікарні

Адреса та телефони

Способи надання допомоги

Звіт про зібрані пожертвування

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛІКАРНЮ

Запорізька обласна дитяча лікарня є регіонарним центром третього рівня з надання висококваліфікованої багатопрофільної та спеціалізованої допомоги дітям усіх вікових груп – від маловагових недоношених новонароджених (500 грам) до дітей 18 років. На сьогоднішній день це єдиний лікувальний педіатричний заклад вищого рівня в регіоні, який одночасно є клінічною базою кафедр дитячої хірургії та госпітальної педіатрії Запорізького державного медичного університету і тому у лікарні концентруються хворі з тяжкою патологією дитячого віку. ЗОКДЛ розрахована на 450 ліжок.

Незважаючи на професіоналізм лікарів, медсестер та інших співробітників, у лікарні є безліч проблем, усунути які можна лише колективними зусиллями всього суспільства. Це і малі заробітні плати навіть у найкращих в галузі дитячих лікарів, і нестача медикаментів та обладнання, практично повна відсутність коштів на підвищення професійного рівня медперсоналу, що обтяжуючі побутові умови у багатьох відділеннях. Все це поєднується з героїчною працею десятків, присвячених своїй справі людей.

Наше спільне завдання – забезпечити лікування та побутові умови у ЗОКДЛ на рівні клінік розвинених країн. Надати провідним спеціалістам нашої області можливість відвідування курсів, конференцій у найкращих світових клініках. Створити комфортні умови перебування маленьких пацієнтів та їх батьків у клініці, приділяючи увагу не тільки медикаметозному лікуванню, а й психологічному стану хворих. Ми намагатимемося змінити обстановку, дух лікарні таким чином, щоб перебування в її стінах саме по собі сприяло одужанню.

Ми сподіваємося, що розділ нашого сайту, присвячений ЗОКДЛ, дозволить тисячам людей дізнатися про стан справ та проблеми цієї лікарні. Ми віримо, що обсяг благодійної допомоги для ЗОКДЛ значно збільшиться, а держава приділятиме цьому лікувальному закладу більше уваги. Адже в ЗОКДЛ лікувалися в дитинстві багато хто з нас і, не дай Боже, тут можуть опинитися наші діти, племінники, онуки. Вкладаючи гроші в дитячу лікарню, ми робимо богоугодну справу, ми дбаємо про майбутнє всього нашого молодого покоління.

Інтерв'ю головного лікаря ЗОКДЛ Борзенко Юрія Вікторовича

Головний лікар Борзенко Юрій Вікторович

СТРУКТУРА ЛІКАРНІ (список відділень)

У лікарні 13 клінічних відділень:

Реанімаційне відділення

Реанімація – одне з найважливіших відділень обласної дитячої лікарні. Відділення постійно потребує допомоги меценатів

Онкогематологічне відділення

У гематології проходять лікування діти з тяжкими захворюваннями – лейкозом, різними пухлинами та захворюваннями крові. Впровадження сучасних методик лікування, моральна та матеріальна підтримка сімей, що потрапили у біду, може дати шанс цим дітям

Ортопедо-травматологічне відділення

Дане відділення є єдиним в області відділенням, яке надає ургентну та планову ортопедо-травматологічну допомогу дітям

Відділення пульмонології

У відділенні лікуються діти із захворюваннями органів дихання, бронхіальною астмою, муковісцидозом, з первинними імунодефіцитними станами

Інфекційно-боксоване відділення

До інфекційно-боксованого відділення надходять діти різного віку з підозрою на інфекційні захворювання, дисфункцією кишечника для з'ясування точного діагнозу та подальшого лікування

Педіатричне відділення для дітей грудного віку

У відділенні лікуються діти від 1 місяця до 3 років з наслідками внутрішньоутробних інфекцій та вродженими патологіями, та пороками розвитку

Ендокринологічне відділення

Дитяче ендокринологічне відділення є єдиним в області. На його основі проводять обстеження та лікування дітей з різноманітною ендокринною патологією: цукровий діабет, ожиріння, патологія щитовидної залози, надниркових залоз, репродуктивних органів. Найбільша група пацієнтів - це діти, які страждають на цукровий діабет

Відділення патології новонароджених

У відділенні патології новонароджених виходжують дітей з різними патологіями з усієї Запорізької області: недоношених новонароджених із критично низькою масою тіла, різними патологіями внутрішньоутробного розвитку, асфіксією під час пологів, інфекціями, жовтяницею

Хірургічне відділення

Лікарями відділення здійснюється висококваліфікована спеціалізована допомога дітям із хірургічною, нейрохірургічною, урологічною, онкологічною патологією

Кардіологічне відділення

У кардіологічному відділенні лікуються діти з усієї області з тяжкими вродженими та набутими патологіями серця

Офтальмологічне відділення

Офтальмологічне відділення Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні – єдине відділення в області, в якому надають спеціалізовану допомогу дітям із захворюваннями очей

Неврологічне відділення

На базі Запорізької обласної дитячої лікарні створено Центр медико-соціальної реабілітації дітей з ураженнями центральної нервової системи та дітей-інвалідів, об'єднаний із неврологічним відділенням

Також до складу ЗОКДЛ входять:

- Поліклініка (210 відвідувань на день);

- Приймальне відділення;

- Цілодобовий травмпункт;

- Відділення гнійно-септичної хірургії;

- Бактеріологічна лабораторія;

- Клініко-діагностична лабораторія та пост цілодобового надання лабораторних досліджень;

- Інформаційно-аналітичний відділ;

- Медико-генетичний центр;

- Клініка, дружня до молоді;

- Центр реабілітації дітей-інвалідів (на базі неврологічного відділення);

- Допоміжні відділи.

ІСТОРИЧНИЙ НАРИС

Територія, на якій розташована обласна дитяча лікарня, є не лише історичною частиною Запоріжжя, а й священною землею для всіх медиків – саме на її території закладався фундамент медицини нашого краю.

Корпуси нинішньої Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні починали будуватися понад 100 років тому – на той час це була лікувальна установа для дорослих, Олександрівська земська лікарня.

Протягом наступних десятиліть лікарня неодноразово змінювала свою структуру, назву, будинки добудовувалися та перебудовувалися.

Після революції 1917 року та громадянської війни лікарня стала називатися Перша Радянська лікарня, а у 1923 році була перейменована на Запорізьку окружну лікарню. Це перейменування не стало останнім – після того, як Запоріжжя стало обласним центром, окружна лікарня знову стала Першою Радянською.

У грудні 1923 року для обслуговування «організованого дитинства» у лікарні виділено 2 палати на 15 ліжок. Це були перші дитячі ліжка на нашій території. Напевно, саме цю дату можна вважати днем народження запорізької педіатрії.

У 1943 році із Запоріжжя були вигнані німецькі загарбники, місто стояло в руїнах. Лікарня, яка й німцям служила шпиталем, у жовтні 1943 р. була спалена. Відновлення лікарні почалося майже відразу, але, до закінчення війни, темп робіт був дуже низьким. Грунтовне відновлення почалося в 1945 році, а в лютому 1949 року було прийнято в експлуатацію першу чергу лікарні та розпочався прийом хворих.

Таким чином, на базі відновленої будівлі 1-ї Радянської лікарні у лютому 1949 року було відкрито Запорізьку обласну клінічну лікарню, у складі якої вже було і дитяче відділення для дітей із Запоріжжя та районів області.

У 70-х роках розпочалося будівництво нового корпусу лікарні. А в 1976 році лікарня для дорослих переїжджає в нову будівлю на Оріхівському шосе, і на базі корпусів, що звільнилися, утворюється Запорізька обласна дитяча клінічна лікарня, основою якої стало дитяче відділення колишньої ОКЛ.

Фактично, як Обласна дитяча лікарня цей лікувальний заклад було засновано в 1976 році; на той час було вже добудовано новий, 6-поверховий, корпус ЗОКДЛ, старі корпуси залишилися у складі лікарняного комплексу і нині є частиною єдиного архітектурного ансамблю історичної частини м.Запоріжжя.

(Ця довідка взята з Повного історичного нарису, присвяченого лікарні, який зібрав та склав Гайволя О.О., який керував лікарнею кілька років тому).

ПОТРЕБИ ЛІКАРНІ

Потреби ЗОКДЛ у сучасному медичному обладнанні та в покращенні побутових умов

Детальні потреби кожного відділення ми будемо вказувати на сторінках відділень

Про реконструкцію ЗОКДЛ

Усім нам хочеться, щоб у житті траплялося щось чудове, незвичайне. Кожна людина відчуває позитивні емоції, коли відбуваються зміни на краще, радіє кожній приємній події, кожній новій речі у своєму оточенні, - чи то власне життя, будинок, робоче місце, місто і навіть країна. Такі зміни дають нам надію на покращення якості життя, забезпечують затишок та комфорт.

Городянам подобаються оновлені сквери парки з квітами, деревами, різьбленими лавками та викладеними доріжками; подобаються нові та реконструйовані старі фонтани; відреставровані, вишукано підсвічені фасади будинків; сучасний, європейського рівня стадіон та багато інших змін. Також ми з нетерпінням чекаємо завершення будівництва нових мостів, сучасних житлових будинків, що змінюють вигляд міста і дають людям надію на можливість поліпшення своїх житлових умов, транспортних магістралей. Запоріжцям хочеться бачити рідне місто оновленим, чистим, відповідним вимогам сучасної людини.

Нарешті здійснено реконструкцію старих корпусів Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні. У ході реконструкції було проведено перебудову приміщень, палати та кабінети розширилися за рахунок зносу стін, також будівельники зробили безпосередній ремонт внутрішніх приміщень, замінили віконні рами, комунікації, перекриття на нові. Гроші на реконструкцію виділено із держбюджету.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня (ЗОКДЛ), КП «Дитинство»

Українa, 69000, м. Запоріжжя, пр. Соборний (Леніна), 70 (зуп. транспорту "пл. Свободи")

Телефони: +38(061) 222 21 07, (068) 670 54 65 - реєстратура, приймальне відділення - +38 (061) 764 38 11

Web сторінка:

Офіційний сайт Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні - zokdl.zp.ua

http://www.deti.zp.ua/zokdb

E-mail:

zokdl@ukr.net

Директор - Борзенко Юрій Вікторович

СПОСОБИ НАДАННЯ ДОПОМОГИ

Перед наданням будь-якої допомоги Запорізькій обласній дитячій лікарні рекомендуємо заздалегідь зв'язатися з керівництвом лікарні (завідувачами відділень чи головним лікарем) і з співробітниками фонду "Щаслива дитина".

Звіт про зібрані пожертвування

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Олексій Марчук
Олексій Марчук

ДЦП, спастичний тетрапарез

Допомогти зараз
Лев Устінов
Лев Устінов

Cиндром аутистичного спектру

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

3 055 731

Витрати фонду в 2024
55 хворим дітям 1 009 328 грн.
Мед. обладнання: 55 278 грн.
Гуманітарна допомога: 789 661 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 461 340 грн.
Дитячому экоселу: 39 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 109 001 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 555 992 грн.
Службові витрати: 501 158 грн.
Загалом витрат: 4 600 784 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

142 296 019