Діти Запоріжжя лого

На Тернопільщині побудували два дитячі будинки сімейного типу

17 червня 2023, 11:55 170 Автор: Тарас Бурак, Оксана Цвик suspilne.media Кожен будинок розрахований на 10 дітей та батьків-вихователів.

Суспільне Тернопіль

У Кременці на Тернопільщині побудували два дитячі будинки сімейного типу. Площа кожного – понад 280 квадратних метрів. Кожен будинок розрахований на 10 дітей та батьків-вихователів. Про це розповіла Суспільному начальниця Кременецької служби у справах дітей Галина Мельник.

За її словами, в один з будинків вже поселили сім’ю з двома дітьми. Тут готові взяти на виховання ще 8 дітей.

Суспільне Тернопіль

Будинок, у який поселили сім'ю з дітьми.

Соломія та Микола Косолапові разом зі своїми дітьми граються на подвір’ї нового будинку. Його побудували як дитячий будинок сімейного типу для десятьох дітей. Сім’я переїхала з Рівного до Кременця, щоб стати батьками-вихователями для дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

Суспільне Тернопіль

Соломія Косолапова, кандидатка у маму-виховательку з сім'єю.

"Мої батьки виховали вже 8 діток, і я не тільки була таким спостерігачем, а й брала активну участь в цьому. Мене здивувати чимось неможливо. Я бачила діток, які не могли кілька днів наїстися, ховали під подушки їжу, хліб. Це означало, що вони голодували. Бачила вдячних, бачила невдячних".

Суспільне Тернопіль

Ігрова кімната в дитячому будинку сімейного типу.

Соломія розповідає, у шлюбі десять років. Спочатку вони з чоловіком вагалися, чи готові стати батьками-вихователями.

"Це було складне рішення, інші люди бачили в нас потенціал. Пропонували нам займатися сиротами вже давно, навіть в інших областях. Але ми вагалися. То я була готова, то він не був готовий, то він став готовий, то я не була готова. Ми прийшли до цього задовго до війни. Так, як я зараз відчуваю, то це ідеальний час, щоб почати це робити. Багато дітей в час війни залишилися без батьківського піклування та любові, без батьків. Це дуже сумно".

Суспільне Тернопіль

Спальня для дітей.

Перед тим, як стати батьками-вихователями, Соломія та Микола Косолапові мають пройти навчальний курс у Центрі соціальних служб, розповіла начальниця Кременецької служби у справах дітей Галина Мельник.

Суспільне Тернопіль

Галина Мельник, начальниця Кременецької служби у справах дітей.

"Вони закінчать навчання, прийдуть до нас у службу і ми почнемо влаштовувати дітей з нашої громади. В нас на обліку є понад 80 дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. Всі діти в нас на сьогодні влаштовані в сімейні форми виховання. У нас немає дітей в інтернатних закладах. Тобто, є прийомні сім’ї. У нас є ще один будинок сімейного типу в селі Жолоби Пономарьової Світлани Євгенівної. Діти в нас влаштовані також під опіку і виховання. На сьогодні в нас перебуває у Кременецькому районному суді справа щодо відібрання двох дітей від батька. Саме ці діти зараз перебувають в патронатній сім’ї тимчасово. Після отримання рішення суду цих дітей з повним правом зможемо влаштувати в наш будинок на виховання Соломії і Миколи".

Суспільне Тернопіль

Санвузол в новозбудованому будинку.

Двоповерховий будинок площею 288 квадратних метрів розрахований на 12 осіб. Тут облаштували спальні, ігрову зону для дітей, також є шість санвузлів та кухня. Ініціатори будівництва – благодійники з Німеччини, які співпрацюють з Всеукраїнським союзом церков євангельських християн-баптистів, розповів старший єпископ цих церков Віктор Пугач. За його словами, будівництво двох дитячих будинків сімейного типу в Кременці розпочали у вересні 2021 року.

Суспільне Тернопіль

Віктор Пугач, старший єпископ церков євангельських християн-баптистів.

"Будь-кому неможливо запустити цей проєкт. Більша співпраця йде з церквами. Церква дає заявку. Її розглядають у фонді "Міст в життя". Там дивляться, наскільки є потреба в громади. Коли заявку затверджують, наступний етап – виділення земельної ділянки. Її ми купуємо або за свої кошти, або в співпраці з державою виділяють земельну ділянку. Ще повністю кошти не підбиті. Один будинок був 5 мільйонів. Але зараз ціни перераховані. Це ще дорожче, бо все обладнання докупляли пізніше. Тому сказати точну цифру не зможу".

Суспільне Тернопіль

Кухня в дитячому будинку сімейного типу.

За словами Віктора Пугача, в Україні є 112 дитячих будинків сімейного типу, які побудували за сприяння німецького благодійного фонду. Два з них – у Кременці.

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Іван Бабіч
Іван Бабіч

ДЦП, Сенсоневральна глухота IV ступеня

Допомогти зараз
Марія Ківнюк
Марія Ківнюк

ДЦП, спастичний тетрапарез

Допомогти зараз

У 2023 ви допомогли на суму, грн.

13 135 983

Витрати фонду в 2023
117 хворим дітям 2 770 338 грн.
Мед. обладнання: 90 034 грн.
Гуманітарна допомога: 4 618 783 грн.
Дітям з інвалідністю: 4 743 474 грн.
Дитячому экоселу: 491 679 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 544 057 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 768 219 грн.
Службові витрати: 1 462 664 грн.
Загалом витрат: 15 703 914 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

136 072 841