У закладі перебувало 22 дитини та 53 повнолітніх підопічних.
Моніторингова група виявила наступне:
- один вихованець інтернату був у ліжку зі зв’язаними руками. Персонал пояснив необхідність фіксації хлопчика нервовим нападом, який стався в нього. Водночас у медичній документації не було жодних записів про огляд дитини лікарем;
-були виявлені інші випадки застосування до підопічних та вихованців фізичного обмеження. І це без наявності правових підстав. При цьому для фіксації дітей нерідко використовуються несертифіковані засоби – елементи одягу та простирадла.
Такі дії адміністрації та персоналу закладу можуть бути розцінені як прояви катування, жорстокого або такого, що принижує гідність, поводження або покарання, згідно зі статтею 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
- систематичні випадки отримання підопічними тілесних ушкоджень. У доповідних записках персоналу йдеться про травмування дітей внаслідок падіння з ліжок, самопошкодження під час психомоторного збудження. Однак адміністрація не надала підтверджень щодо огляду травмованих лікарями;
- деякі підопічні потребували термінового санітарно-гігієнічного догляду, мали забруднену постіль, зношений одяг;
- для транспортування дітей та осіб з інвалідністю використовується ліфт, непридатний для експлуатації;
- не вистачає персоналу;
- немає найпростішого укриття: під час «повітряної тривоги» діти залишаються або в кімнатах, або в коридорі.
- деякі приміщення потребують негайного ремонту;
- невідповідність мінімальним нормам площі на дитину в окремих кімнатах, що порушує їхнє право на приватність.
- таргани в харчоблоці.
Задля поновлення порушених прав вихованців та підопічних дитячого будинку-інтернату скеровані відповідні листи реагування до правоохоронних органів та Дніпропетровської ОВА.
Ситуація перебуває на моєму контролі.