Діти Запоріжжя лого

Запоріжжя. Збережемо дитинство в умовах війни!

4 березня 2023, 18:40 418 Автор: Наталья Мороз deti.zp.ua Через постійні страхи і стреси, на сьогодні більшість дітей, що виїхали до Запоріжжя з окупованих територій, мають проблеми психічного стану та потребують особливої уваги.

Збережемо дитинство в умовах війни

У зв’язку із військовою агресією росії, велика кількість громадян України є вимушеними переселенцями і тимчасово проживають у місті Запоріжжі. Зокрема, велика кількість дітей. На жаль, через постійні страхи і стреси, на сьогодні більшість дітей з окупованих територій мають проблеми психічного стану. Що казати про ті родини, в яких виховуються діти з особливими потребами.

У 2018 році в м. Молочанськ, Запорізької області, Токмакською районною радою було створено Інклюзивно-ресурсний центр. Його метою було проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами у даному регіоні та проведення корекційно - розвиткових занять. Щоденно центр відвідували до 30 дітей. До 120 дітей у рік. Спеціалістами проводилися індивідуальні та групові заняття з дітками з особливими освітніми потребами: з порушеннями інтелекту і мовлення, розладами аутистичного спектру, затримка психічного розвитку, з порушенням слуху і зору, синдромом Дауна.

В рамках роботи Школи «Бути батьками» проводилися семінари, круглі столи та майстер-класи для батьків, які виховують дітей з ООП. Також, в ІРЦ кожного року проводилися заходи до Дня людей з інвалідністю, Нового року, Святого Миколая, свята Матері, Дня захисту дитини та багато інших. Діти отримували велику кількість позитиву під час розважальних заходів, випікання піци та різдвяного печива, граючи та виконуючи різні розвиваючі завдання.

Збережемо дитинство в умовах війни

Збережемо дитинство в умовах війни

Збережемо дитинство в умовах війни

Запоріжжя. Збережемо дитинство в умовах війни

Збережемо дитинство в умовах війни

Також, три роки поспіль КУ «ІРЦ» ММР проводилася Всеукраїнська літня школа «Ексклюзивний Inclusive» (м. Бердянськ), у якій приймали участь педагоги зі всієї України, які працюють з дітками, які мають особливі освітні потреби. Тренерами Школи були як українські так і закордонні тренери.

Збережемо дитинство в умовах війни

Колись все було так добре…

Через війну росії проти України Центр, на жаль, не може працювати у звичному режимі.

Станом на 01 січня 2023 року на обліку в КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ММР перебувають майже 700 дітей з особливими освітніми потребами. В місті Запоріжжя на даний час знаходиться до 200 дітей Молочанської громади. Незважаючи на війну росії проти України, постійний обстріл мирних громадян, спеціалісти центру продовжують працювати. Заняття доводиться проводити дистанційно, але вони направлені скоріше на допомогу батькам в продовженні розвитку дітей, перебуваючи вдома. А щоб підвищити моральний стан родин та відволікти дітей від страхів війни, в грудні 2022 року керівництвом були проведені цикли святково-розважальних заходів до Дня Святого Миколая та Різдва.

До організації заходів, які проводились у драматичному театрі ім.. Магара, приєдналися благодійні організації, зокрема і БФ «Щаслива дитина». В результаті - щасливі дітлахи та задоволені батьки. Тому такі заходи вирішили продовжувати. Щонеділі, протягом лютого 2023 року, КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Молочанської міської ради, за підтримки колективу КЗ ЗАОУМДТ ім. Магара та БФ «Щаслива дитина», організовано цикл спортивно-розважальних заходів «Підтримка психофізичного та емоційного здоров’я дітей в умовах воєнного стану». У заходах приймали участь не тільки діти Молочанської громади, а й Василівської, Оріхівської, Роздольської громади та Херсонської області… Це, знову ж таки, суперські емоції, позитивні враження, можливість поринути у дитинство і відчуття захищеності.

Збережемо дитинство в умовах війни

Збережемо дитинство в умовах війни

За невеликий час знайомства з Центром тільки на проведення дитячих заходів фондом витрачено 5 тис гривень. Окремо постійно надається підтримка у вигляді дитячого харчування, засобах гігієни та одягу. Для деяких підопічних центру закуповуємо спеціальне дитяче харчування, ліки та медичне обладнання. Хлопцю з порушенням слуху, завдяки міжнародним донорам, було закуплено слуховий апарат. А нещодавно, подружжя з Німеччини, Олівер та Верена, передали 13 малозабезпеченим родинам павербанки, щоб ніяка енергетична криза не завадила навчанням дітлахів.

Збережемо дитинство в умовах війни

Збережемо дитинство в умовах війни

Збережемо дитинство в умовах війни

Запоріжжя. Збережемо дитинство в умовах війни

Запоріжжя. Збережемо дитинство в умовах війни

Сяючі дитячі оченята – це мета нашої роботи та чималий внесок у щасливе майбутнє.

Підтримайте нас, щоб ми й подалі змогли закуповувати солодощі, фрукти, мильні кульки, розмальовки, олівці та інші дитячі приємності.

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

3 008 751

Витрати фонду в 2024
54 хворим дітям 991 407 грн.
Мед. обладнання: 55 278 грн.
Гуманітарна допомога: 789 661 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 314 343 грн.
Дитячому экоселу: 39 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 109 001 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 472 786 грн.
Службові витрати: 501 158 грн.
Загалом витрат: 4 352 660 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

142 249 039