Діти Запоріжжя лого

Допомога в евакуації дітей

17 січня 2023, 21:45 106 zoda.gov.ua Служба у справах дітей Запорізької області співпрацює з міжнародними організаціями.

Про роботу в умовах воєнного стану розповіла начальниця Служби у справах дітей Антоніна Матвєєва на нараді керівника ЗОВА Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів, очільниками районних військових адміністрацій та територіальних громад.

До початку війни на території Запорізької області функціонувало 72 Служби у справах дітей, 5 з яких - районні. Наразі в штатному режимі працює лише служби Запорізької та Вільнянської міської ради, а також служба Запорізької райдержадміністрації. Після початку бойових дій до обласного центру евакуювались та продовжують працювати відповідні управління Оріхівської та Гуляйпільської громад.

Cтаном на початок січня Службою проведена робота по евакуації 869 дітей, які перебували в закладах соціального захисту, інтернатного типу системи освіти та спеціалізованих дитячих будинках. З них 320 дітей переміщено в межах України, 549 перебувають в країнах Європи.

Що стосується дітей - сиріт, позбавлених батьківського піклування та які влаштовані до сімейних форм виховання, в інші регіони країни вдалося евакуювати 455 дітей, ще 591 - за кордон.

Зокрема, як розповіла Антоніна Матвєєва, з початку агресії росії виявлено 307 дітей, розлучених з сім’єю та які прибули до обласного центру без супроводу дорослих. Відповідно до наказів територіальних служб у справах дітей, більшу частину з них тимчасово влаштовано у сім’ї родичів та знайомих, інших до центру соціально - психологічної реабілітації дітей.

Крім цього, нашу малечу активно підтримують міжнародні організації: Спілка жінок України та Благодійний фонд “Мама+Я”, БФ “Єврейський общинний центр Мазаль ТОВ” систематично надають гуманітарну допомогу прийомним родинам, сім’ям опікунів, дитячим будинкам сімейного типу. А завдяки проєкту ЮНІСЕФ “Реалізація потреб та підтримки дітей в умовах війни”, багатодітні сім’ї отримали необхідну побутову техніку: мікрохвильові печі, мультиварки, холодильники, пральні машини, а також ноутбуки. За сприяння Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій дітям з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з числа ВПО придбано 269 комплектів теплого одягу та взуття.

Департамент культури та інформаційної політики

Фонд «Щаслива дитина» — эфективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Руслан Єрмаков
Руслан Єрмаков

гідроцефалія, правосторонній геміпарез, епілепсія

Допомогти зараз

У 2023 ви допомогли на суму, грн.

7 627 472

Витрати фонду в 2023
80 хворим дітям 1 422 051 грн.
Мед. обладнання: 35 205 грн.
Гуманітарна допомога: 3 625 612 грн.
Дітям з інвалідністю: 2 237 587 грн.
Дитячому экоселу: 138 594 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 481 881 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 12 446 грн.
Службові витрати: 582 528 грн.
Загалом витрат: 8 547 121 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

130 564 330