Діти Запоріжжя лого

Україні потрібна допомога ООН, щоб захистити дітей від Росії

13 червня 2022, 19:35 1100 Автор: Віолетта Орлова unian.ua Росія примусово депортувала на свою територію мільйони громадян України, серед яких є діти.

Україні потрібна допомога ООН, щоб захистити дітей від Росії

ВР вимагає невідкладно вдатися до рішучих кроків для захисту дітей-громадян України

У Верховній Раді України пропонують звернутися до організації Об'єднаних Націй з питання неприпустимості усиновлення викрадених українських дітей в російські сім'ї.

Відповідний проект постанови зареєстрований у парламенті.

Йдеться про проект постанови про звернення ВР до Комітету ООН з прав людини, Комітету ООН з прав дитини, Міжнародного Суду ООН в Гаазі, Верховного комісара у справах біженців ООН про порушення Російською Федерацією міжнародних договорів і конвенцій та про неприпустимість передачі дітей-громадян України, викрадених і примусово вивезених до держави-агресора, інших країн або в межах окупованих територій України, в сім'ї російських громадян (№7450).

У своєму зверненні ВР вимагає невідкладно вдатися до рішучих кроків для захисту дітей-громадян України з метою недопущення передачі цих дітей, викрадених і примусово вивезених до держави-агресора, інших країн або в межах окупованих територій України, на усиновлення в сім'ї російських громадян; повернення дітей на територію, підконтрольну Україні.

У пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що нехтуючи всіма нормами міжнародного права, Росія примусово депортувала на свою територію "мільйони громадян України, серед яких є діти, в тому числі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування".

Депортація українських дітей:

14 квітня 2022 року Міністерство закордонних справ України закликає міжнародні організації вжити заходів щодо повернення в Україну депортованих Росією дітей.

Як зазначили в МЗС, в цьому контексті особливу стурбованість викликає інформація про намір Міносвіти РФ підписати з російськими окупаційними адміністраціями в Донецькій і Луганській областях – так званими "Л/ДНР" – "угоди", які б дозволили передавати незаконно депортованих з території України дітей-сиріт в російські сім'ї.

Міністерство закордонних справ України звернулося до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, до Міжнародного Комітету Червоного Хреста, ЮНІСЕФ, Управління Верховного комісара ООН з прав людини, до спеціальних представників Генерального секретаря ООН з питань дітей у збройних конфліктах та з питань насильства щодо дітей з проханням вжити невідкладних заходів для повернення українських дітей на територію нашої держави.

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Лев Устінов
Лев Устінов

Cиндром аутистичного спектру

Допомогти зараз
Іван Бабіч
Іван Бабіч

ДЦП, Сенсоневральна глухота IV ступеня

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

1 768 160

Витрати фонду в 2024
46 хворим дітям 695 830 грн.
Мед. обладнання: 51 157 грн.
Гуманітарна допомога: 712 794 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 261 544 грн.
Дитячому экоселу: 38 256 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 49 826 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 414 658 грн.
Службові витрати: 360 048 грн.
Загалом витрат: 3 639 979 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

140 901 624