Діти Запоріжжя лого

Крістіна Асатрян

22 жовтня 2021, 16:55 9644 Автор: Наталья Мороз Збір коштів закритий! Суму, необхідну для проходження реабілітації, зібрано! Спасибі друзі!

Крістіна Асатрян

Крістіна Асатрян, 13.07.2012 року народження

Діагноз: Ураження центральної нервової системи, вроджена атрофія зорових нервів обох очей.

Виписка

Рахунок

Як допомогти?

Звіт про надходження пожертв та їх витрати

УВАГА! ЗА СТАНОМУ НА 02.02.2022 р.: Збір коштів закритий!

Суму, необхідну для проходження реабілітації, зібрано! Спасибі друзі!

=====================================

9-ти річна Крістіна - дитина з «особливостями розвитку». А, як правило, такі «особливі» поспішають з'явитися на світ завчасно, і поки що фізіологічно не самостійні. Ось і доводиться їм перші дні, місяці, а може і роки життя, залишатися в лікарнях на виходжуванні. Ось і Крістінка свій перший рік провела в лікарняних стінах. Коли виписувалися додому, батьки сподівалися, що далі впораються самі. Але з таким багажем діагнозів (бронхо-легенева дисплазія, гіпоксичне ураження ЦНС, часткова атрофія зорового нерву) знову і знову доводилося звертатися за медичною допомогою.

У 2 роки Крістінка підхопила вірусну інфекцію і довго лікувалася від менінгіту. Ускладненням після хвороби стало розвиток гідроцефалії, тому в 2 роки і 4 місяці довелося встановити шунтуючу систему. А дитина, яка на той час вже могла самостійно сидіти і їсти, знову перетворилася на лежачу і з годуванням через зонд. Довелося вчитися всьому наново.

Крістіна Асатрян

Папа Крістіни залишив сім'ю, і єдиною підтримкою мамі Ользі тривалий час була тільки бабуся. Це дозволяло Ользі продовжувати працювати, щоб утримувати свою сім'ю. Але, на жаль, пару років назад бабусі не стало.

Сьогодні дев'ятирічна дівчинка займається в спеціалізованій школі - інтернаті для слабозорих і незрячих дітей. Там у неї є друзі, такі ж, як вона «особливі». Їх небагато, але разом їм комфортно.

У них свій маленький світ і свої ігри. Гучні і різкі звуки навколишнього середовища, як правило, лякають дітей, які не бачать. Але одночасно, звуки є ниточкою, що зв'язує їх з цим невідомим їм світом. Напевно, тому в школі найбільше Крістіна любить музичні заняття.

Мамі Ользі, раніше працюючи бухгалтером, аби бути поруч з донькою, довелося отримати другу спеціальність. Зараз вона працює в класі, де займається Крістінка, асистентом викладача.

Крістіна Асатрян

Зараз Крістіна сама поки не ходить, тільки тримаючись за мамину ручку. Але і це вже прогрес! Ольга впевнена, що це завдяки курсам реабілітації. Раніше відвідували заняття в місцевих центрах. А в цьому році влітку вперше ризикнули вирушити в невелику подорож до реабілітаційного центру в Дніпропетровській області. Там освоювали нові методики роботи і отримали відмінні результати. І тепер дівчинка впевнено стоїть біля опори і ходить з підтримкою. Не менш важливим є і досвід спілкування з новими людьми, звуками і відчуттями.

Ольга Асатрян мріє, що зможе знову привезти свою Крістінку на реабілітацію в «Іоаннів центр» ще не раз. Стільки вже було зроблено роботи! Не хотілося б втратити, з такими труднощами, набуті навички. Підтримайте нашу Крістінку!

Вартість одного курсу реабілітації 13 000 гривень.

Родина мешкає в м. Запоріжжя.Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Лев Устінов
Лев Устінов

Cиндром аутистичного спектру

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

4 672 367

Витрати фонду в 2024
65 хворим дітям 1 247 772 грн.
Мед. обладнання: 282 112 грн.
Гуманітарна допомога: 1 125 499 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 711 348 грн.
Дитячому экоселу: 45 956 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 247 037 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 697 953 грн.
Службові витрати: 730 785 грн.
Загалом витрат: 6 170 331 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

143 952 432