Дети Запорожья лого

Подолання Хортицького кургану, як символ подолання онкозахворювання!

18 февраля 2020, 15:01 2228 Автор: Леонид Лобанок deti.zp.ua Продовжуємо традицію, започатковану в 2011 році.

У суботу, 15 лютого, близько чотирьох десятків підкорювачів здійснили сходження на найвищий курган Хортиці. Ключовими учасниками події стали підлітки та молоді люди, які понад 5 та навіть 10 років тому, у дитячому віці, пройшли лікування онкозахворювань, а зараз навчаються та працюють, живуть звичайним життям. Разом із ними схил кургану долали діти, які нещодавно пройшли або зараз проходять лікування раку. На фоні Запорізьких краєвидів учасники заспівали життєстверджуючу пісню, а після прогулянки на свіжому повітрі усі причетні з нетерпінням накинулися на смачну піцу.

Вже втретє ми проводимо таку акцію, приурочену до Всесвітнього дня онкохворої дитини. Традиційна хода Тарасовою стежкою із підкоренням кургану започаткована фондом у 2011 році і має символічну назву «Подолання». Мета заходу – наочно показати особистим прикладом, що рак виліковний. Надихнути дітей, які зараз проходять лікування, на боротьбу за своє майбутнє. Наснажити волонтерів та донорів, які підтримують дітей зі складними діагнозами. Розвіяти сумніви скептиків про те, що незламний дух та жага до життя творять дива, і допомагати ближньому варто за будь-яких умов. І знов нагадати державі про її обов'язок піклуватися про громадян.

Як напередодні розповів нам обласний дитячий онколог Віктор Моргун, впродовж останніх років успішність лікування багатьох онкологічних захворювань суттєво зросла. По деяким з діагнозів імовірність повного одужання сягає 90 відсотків. Це не просто якісь абстрактні цифри, кожна історія – це життя! Звичайне життя конкретної дитини та її рідних! Покращення цих показників стало можливим, в першу чергу, завдяки впровадженню нових протоколів лікування та появі більш точного діагностичного обладнання.

В той же час, лишаються питання, вирішення яких може суттєво полегшити та зробити більш ефективним лікування дітей зі складними діагнозами. Незважаючи на те, що медикаменти на 90 відсотків забезпечуються за рахунок бюджету, трапляються випадки, коли батьки змушені терміново придбавати окремі вартісні ліки. Також суттєвою проблемою є відсутність в лікарні сучасного діагностичного обладнання на кшталт КТ та МРТ. А в найскрутніші моменти маленьким пацієнтам та їхнім батькам дуже не вистачає професійної психологічної допомоги безпосередньо у відділенні.

Щорічно в Запорізькій області виявляється 40 – 60 нових випадків онкозахворювань у дітей. На своєму сайті deti.zp.ua ми розміщуємо інформацію про малечу, яка потребує допомоги, та збираємо пожертви. Таким чином, вчасне лікування та діагностика стають можливими завдяки тисячам звичайних людей.

В цей день разом зі своїми підопічними ми знов звертаємось по допомогу до всіх небайдужих громадян, наголошуючи, що маленьких пожертв не буває. Кожна гривня може стати важливою краплинкою в океані підтримки. Не менш важливою допомогою є донорська кров, яку кожна здорова людина може безкоштовно здати на користь обласної дитячої лікарні. Більш детальну інформацію про збори коштів та актуальні потреби дітей можна дізнатися на сайті фонду deti.zp.ua, на сторінці у Facebook та за телефоном (050) 452-03-92.

За емоційність події дякуємо Аліні Кузнєцовій яка наповнила піснею цей день! Щиро дякуємо Sir Lancelot за смачну піцу! Дякуємо журналістам, які присвятили свою увагу нашій акції! Дякуємо всім маленьким та дорослим учасникам за отримане цього дня натхнення у нашій роботі!

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии