Дети Запорожья лого

Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини, Людмила Волинець: В Україні на усиновлення іноземцями чекають діти старше 7 років

10860 ditu.gov.ua В зв`язку зі зростанням кількості дітей, усиновлених громадянами України, посилювалася тенденція до скорочення кількості дітей, усиновлених іноземцями

Як свідчать попередні підсумки роботи Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини за 2008 рік, в зв`язку зі зростанням кількості дітей, усиновлених громадянами України, посилювалася тенденція до скорочення кількості дітей, усиновлених іноземцями.

Так, в 2008 році іноземцями було усиновлено 1584 дитини (в 2007 році — 1670 дітей). При цьому українські громадяни усиновили в 2008 році 2085 дітей, а загалом в різні сімейні форми було влаштовано 19554 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

«Це є безпосереднім результатом наполегливої роботи всіх, хто не байдужий до долі дитини в нашій країні і хоче, щоб українська дитина зростала в сім’ї», — наголосила Директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини, Людмила Волинець. Вона зазначила, що за законодавством міждержавне усиновлення в Україні розглядається стосовно дитини тільки в тому випадку, коли вже вичерпані всі можливості знайти дитині українську родину.

Більшість іноземних громадян, як і українці, бажають усиновлювати маленьких і відносно здорових дітей віком до шести років. При цьому відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», діти влаштовані в сім’ї громадян України, в тому числі в прийомні, дитячі будинки сімейного типу, усиновленню іноземцями не підлягають. Завдяки тому, що українські громадяни все більше беруть в свої родини дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, різко скоротилася кількість маленьких і відносно здорових дітей та дітей з виліковними хворобами у віці до шести років, які можуть бути усиновлені іноземцями.

Саме тому 44% дітей, усиновлених іноземцями, на момент усиновлення були старші 7 років. Абсолютна більшість дітей, які були усиновленими іноземцями у більш молодшому віці, мають невиліковні хвороби або є усиновленими однією сім’єю разом зі старшими братами і сестрами.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии