Дети Запорожья лого

Мешканець Калуша виховує чотирьох прийомних дітей (РЕПОРТАЖ)

12209 : Оксана Дудій, Сергій Попович, 5 канал 5.ua Чотирьох прийомних дітей виховує мешканець міста Калуш на Івано-Франківщині. Батько-одинак вже півтора роки опікується хлопчиком та трьома дівчатками віком від 9 до 16 років.

Чотирьох прийомних дітей виховує мешканець міста Калуш на Івано-Франківщині. Батько-одинак вже півтора роки опікується хлопчиком та трьома дівчатками віком від 9 до 16 років.

48-річний Віктор Гулак усе життя мріяв про сина - продовжувача роду. Втім, в особистому житті не склалося, тож чоловік звернувся по допомогу до соціальних служб. А щойно познайомившись із дітьми, які залишилися без батьківської опіки, одразу вирішив стати прийомним батьком. "Божу іскру" та надмірну кмітливість спершу запримітив у 13-річного Романа. А потім вирішив вдочерити ще й двох його рідних сестричок та їхню подружку.

Віктор Гулак, прийомний батько: "Всі свята ми разом, колядуємо разом, відпочиваємо. Кожних вихідних їдемо на природу, на шашлики. Правда у старшого сина тепер своє коло друзів і вони більше часу з ними. Але він має повне право на це - це такий вік".

Спочатку пристосуватися до звичок кожного з нових членів сім'ї було нелегко, зізнається названий батько. Та вже незабаром збагнув головну істину: необхідно, щоб дитина відчула, що її люблять. Домашній затишок та тепло названого батька посприяли справжнім родинним стосункам. І навіть слово "прийомні" малюків не лякає.

Інна, прийомна дитина: "Прийомна сім'я це коли якісь люди приймають чужих дітей, але вважають їх своїми рідними".

Іванна, прийомна дитина: "Там не було так як вдома - тут тебе обов'язково приголублять, допоможуть коли необхідно".

Щоб взяти на виховання дітей із сиротинця, самого бажання опікуватися малечею замало. Віктору, як і іншим охочім стати приймними батьками, довелося пройти спеціальне навчання. Кілька місяців його консультували психологи та працівники соціальних служб. Фахівці кажуть, що період адаптації малюків у новій сім'ї може тривати до року.

Оксана Румак, психолог: "Дитина може бути абсолютно некерована. Вона може щось спеціально нашкодити і тоді дочекатися реакції названих батьків на бешкетування. Якщо після цього випадку дитина переконається, що вони справді хочуть добра, люблять і поважають її, - лише тоді вона відчує себе справжньою дитиною у сім'ї".

Навчати правильно виховувати прийомних дітей соціальні працівники не припиняють і після утворення нової родини. Щомісяця вони відвудують приймні сім'ї та спілкуються із дітьми. Психологи кажуть: привернути до себе любов покинутої рідними батьками дитини нелегко. Але додають, що і попри таку складність охочих опікуватися прийомними малюками щороку більшає.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии