Дети Запорожья лого

Постанова Кабiнету мiнiстрiв Украiни "Про підвищення рівня оплати давання донорами крові та (або) її компонентів"

3572 Кабинет министров Украины

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 грудня 2006 р. № 1821

Про підвищення рівня оплати давання донорами крові та (або) її компонентів

З метою задоволення потреб закладів охорони здоров’я в донорській крові, її компонентах і препаратах Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Підвищити рівень оплати давання донорами крові, плазми крові та клітин крові у середньому в 4 рази.

2. Затвердити Порядок оплати давання донорами крові та (або) її компонентів, що додається.

3. Визнати таким, що втратив чинність, Порядок оплати донорам давання крові та (або) її компонентів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1997 р. № 1466 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 52, с. 139).

Прем’єр-міністр України В. ЯНУКОВИЧ

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України

від 27 грудня 2006 р. № 1821

ПОРЯДОК оплати давання донорами крові та (або) її компонентів

1. Давання крові та (або) її компонентів здійснюється безоплатно або за плату за особистим визначенням донора крові та (або) її компонентів (далі — донор). Оплата давання донорами крові та (або) її компонентів здійснюється відповідно до цього Порядку.

2. Оплату давання донорами крові та (або) її компонентів здійснюють спеціалізовані установи і заклади переливання крові та відповідні підрозділи закладів охорони здоров’я, в яких донор здавав кров та (або) її компоненти, зазначені у частині першій статті 15 Закону України “Про донорство крові та її компонентів”.

3. Давання крові оплачується донорові з розрахунку 160 гривень за один літр крові.

4. У разі давання донором плазми крові оплата здійснюється незалежно від методу плазмаферезу з розрахунку 160 гривень за один літр плазми.

5. За давання імунної плазми крові, що містить антитіла, які утворилися після проведення попередньої спеціальної вакцинації, донор одержує плату на 20 відсотків більшу, ніж за давання звичайної плазми.

6. Донор імунної плазми крові одержує плату за імунізацію (одна ін’єкція) в розмірі 30 гривень.

7. За давання ізоімунної плазми крові, до складу якої входять антитіла антирезус, що утворилися після багаторазового введення резус-позитивних еритроцитів резус-негативному донорові, оплата здійснюється в подвійному розмірі оплати звичайної плазми.

8. Донор ізоімунної плазми крові одержує плату за ізоімунізацію (одна ін'єкція) в розмірі 60 гривень.

9. Донор, який здає кров малими дозами (2—4 мілілітри) для виготовлення імунних стандартів, одержує плату у потрійному розмірі оплати давання крові.

10. Донор клітин крові (тромбоцитів) за одну дозу (2х1011 тромбоцитів на 300 мл плазми) одержує плату в розмірі 160 гривень.

11. Оплата давання донорами крові та (або) її компонентів здійснюється в день давання крові та (або) її компонентів чи імунізації.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии