Дети Запорожья лого

13 усиновлених дітей із СНД загинули в США від рук нових батьків за останні 15 років

26 апреля 2006, 0:00 5504 Автор: Водоп'янов Олексій «Юридична газета», Киев 13 усиновлених дітей із СНД загинули в США від рук нових батьків за останні 15 років

13 усиновлених дітей із СНД загинули в США від рук нових батьків за останні 15 років

У суді міста Манассас, що знаходиться в американському штаті Вірджинія, розпочалось слухання по справі жінки, яка звинувачується у вбивстві всиновленої з Росії доньки. Вікторія Баженова, котра народилась та деякий час проживала в місті Новосибірськ, була усиновлена трохи більше півроку тому мешканкою штату Північна Кароліна Пеггі Хілт.

1 липня цього року всиновителька жорстоко побила свою доньку, яка від побоїв померла в місцевій лікарні. Відповідно до місцевого законодавства такі дії кваліфікуються як вбивство другого ступеня та караються позбавленням волі від п яти до сорока років. Спочатку Хілт заявила, що дитина впала за сходів, а потім визнала, що побила дитину за погану поведінку в гостях та постійну неслухняність.

Вам буде цікаво дізнатись, що звинувачена у вбивстві має іншу всиновлену дитину, яку вивезла... з України. На час слухання справи нашу колишню громадянку віддали до дитячого будинку штату.

Слухання справи відкладено до 4 жовтня 2005 р. До цього часу Пеггі Хілт має пройти медичний огляд, результатом якого стане визначення, чи є звинувачувана у вбивстві дієздатною особою.

Щодо складностей законодавчого регулювання питання міжнародного всиновлення ситуація між США та країнами СНД така. Головними проблемами у відносинах з американськими всиновителями є те, що, по-перше, Сполучені Штати не підписали Гаазьку конвенцію про міжнародне усиновлення від 1993 р. Цей документ передбачає існування в країні, що ратифікувала документ, національного наглядового органу, який стежить за долею таких дітей. По-друге, в США відсутня система федеральних органів із нагляду за міжнародним усиновленням, навіть немає наглядових органів на рівні штатів.

Таким чином, контроль за умовами, створеними для повноцінного існування дітей, покладається на консульства країн, з яких вивезли дітей. Інколи ці функції виконують приватні агенції із усиновлення та зовсім рідко за всиновленими стежать співробітники Держдепартаменту США. Держдепартамент США не може посилено контролювати дітей, котрих усиновили американці, оскільки значний рівень законодавчої автономії більшості штатів країни встановлює можливість не повідомляти про події, що стались за участю всиновлених. Наприклад, інцидент, що стався за участю усиновленої дитини, може не бути відомий Держдепартаменту, якщо поліція штату визначить інформацію про скоєні протиправні дії закритою.

До того ж лише перші чотири роки з моменту усиновлення діти, які були усиновлені громадянами США, знаходяться під контролем консульств чи приватних агенцій з усиновлення. Після цього терміну всиновлені діти стають повноцінними американцями, яких, за бажанням, можуть знову всиновити без повідомлення про це країнам, де вони народились.

Крім того, американське законодавство про всиновлення від 2000 р. визначає дітей, що всиновлені в інший країні, у момент, коли вони перетинають кордон Сполучених Штатів, громадянами США. Тобто контроль за їх життям консульство України може чинити перші чотири роки, але якщо нові батьки всиновленого не проти такого контролю.

Щодо недоліків роботи структур в Україні та Росії, які визначають, чи віддавати дитину людям, котрі прагнуть її усиновити, то американці та європейці заявляють про те, що діти з дитячих будинків нашої та сусідньої країни не проходять необхідних психологічних та медичних тестів. На думку європейських та американських дослідників даного питання, багато дітей з України та Росії мають схильність до алкоголізму, позаяк їх з малолітства батьки чи старші друзі привчали до пияцтва, або ж бажання випити горілки передається на генетичному рівні.

Можна лише пожаліти дітей, позаяк поки чиновники країн перекладатимуть відповідальність за життя в нелюдських умовах та, навіть, смерті дітей один на одного та шукатимуть вади в чужій системі всиновлення, діти страждатимуть.

Фонд «Счастливый ребенок» — эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Им нужна наша помощь
Маша Зозуля
Маша Зозуля

Синдром Вольфа-Хиршхорна

Помочь сейчас

В 2022 вы помогли на сумму, грн.

23 857 747

Расходы фонда в 2022
146 больным детям 3 264 632 грн.
Мед. оборудование: 475 181 грн.
Гуманитарная помощь: 6 619 991 грн.
Детям с инвалидностью: 9 544 026 грн.
Детcкому экоселу: 515 218 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 1 040 247 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 110 204 грн.
Служебные расходы: 952 398 грн.
Всего расходов: 22 630 973 грн.

Всего с 2007 оказано помощи, грн.

111 483 445

Ребенку нужна семья