Діти Запоріжжя лого

Гостьовий режим для дітей-сиріт

Використані малюнки та тексти з брошури Проекту "До нової сім'ї"

СТАТТІ ПРО ГОСТЬОВИЙ РЕЖИМ ДЛЯ СИРІТ

Гостьовий режим для дітей-сиріт можна розглядати як таку форму спілкування з дітьми, які перебувають в державних інтернатних установах, коли діти на правах гостей у вихідні, святкові або канікулярні дні, спілкуються з дорослими та дітьми в сімейній нормальній обстановці.

Як показує наявний досвід, в результаті такого спілкування можуть сформуватися досить стійкі зв'язки з дитиною, і відносини перерости, якщо не в опіку, усиновлення, то і в наставництво, шефство над дитиною. Якщо сім'я з якихось причин не може взяти дитину в гості, вона пише дитині листи, листівки, телефонує, справляючись про самопочуття, успішності. При оказії - передає гостинці, одяг, подарунки та привітання до дня народження. У дитини з'являється доросла людина, до якого він може звернутися за допомогою в складній ситуації, отримати пораду, підтримку.

Важко назвати точну дату, коли в дитячих будинках виникла ідея запрошувати в гості дітей. За розповідями співробітників деяких інтернатних установ можна судити, що вони брали дітей на вихідні, на канікули завжди. Це були або молоді співробітники, які свіжим поглядом бачили, що діти багато недоотримують, соціально запущені. Багато досвідчених вихователі брали в гості «любимчиків», найбільш слухняних дітей, якщо їм дозволяли умови. Найчастіше це робилося, коли власні діти виростали та покидали рідну домівку, і це спорожніле гніздо заповнювалося вихованцями групи. Діти сприймали похід в гості як особливу нагороду. За їхнім прикладом і інші співробітники, знайомі, сусіди починали брати дітей в гості. Можна стверджувати, що саме з гостьового режиму почала розвиватися ідея патронатного виховання в д/будинках. Робилося це абсолютно безкорисливо та безоплатно. Іноді директора видавали сім'ям якісь продукти або виділяли гроші на харчування, якщо період гостювання був тривалим (зимові, літні канікули), а вихідні дні діти були гостями, яких запрошуючі брали за свій рахунок.

Досить часто на свій страх і ризик керівники дитячого будинку або притулку дозволяли побувати в гостях у тих людей, яких добре знали співробітники - товариші по службі, сусіди. Останнім часом з дозволу органу опіки в гості дозволяли брати дітей тим, хто збирався усиновити дитину або взяти її під опіку, для того, щоб кандидати могли ближче познайомитися з дитиною, придивитися до нього, перш ніж прийняти остаточне рішення.

Зачіпка по гостьовому режиму - це пункт 4.7 положення про дитячі будинки і школах інтернатах України, а також Наставництво

"

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ , МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Н А К А З 21.09.2004 N 747/460

Про затвердження Положення про дитячі будинки і загальноосвітні школи-інтернати для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування

...

4.7. На підставі письмової заяви осіб, які систематично

беруть участь у вихованні дітей-сиріт і дітей, які залишилися без

піклування батьків, вихованці інтернатних закладів можуть

виїжджати в супроводі дорослих до опікунів (піклувальників), інших

сімей на святкові (вихідні) дні або під час канікул за погодженням

з директором закладу, якщо це не шкодить фізичному і психічному

здоров'ю дітей.

При цьому дітям надаються кошти для харчування на час

перебування у дорозі (туди й назад) і в родичів та оплачується

вартість проїзду залізничним, водним, міжміським автомобільним

транспортом. Кошти на відповідні витрати передбачаються у

кошторисі інтернатного закладу.

..."

Найчастіше рішення відпускати або не відпускати дитину в гості до тієї чи іншої людини приймається директором закладу та залежить від того, наскільки директор довіряє цій людині.


Якщо ви маєте додаткову інформацію про гостьовий режим -

- поділіться цією інформацією з відвідувачами нашого сайту

Пишіть нам!

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Марія Ківнюк
Марія Ківнюк

ДЦП, спастичний тетрапарез

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

830 230

Витрати фонду в 2024
25 хворим дітям 326 584 грн.
Мед. обладнання: 51 157 грн.
Гуманітарна допомога: 484 404 грн.
Дітям з інвалідністю: 979 097 грн.
Дитячому экоселу: 10 005 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 25 377 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 235 511 грн.
Службові витрати: 151 751 грн.
Загалом витрат: 2 267 706 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

139 993 059