Діти Запоріжжя лого

Поширені запитання по сімейному влаштуванню дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

8 червня 2021, 15:30 3620 Автор: Анна Колпакова sirot.net.ua Коли замислюєшся про те, щоб взяти в сім'ю прийомну дитину, виникає дуже багато різних питань. Тут ми будемо розглядати найпоширеніші. Але це ще не все, далі буде ...

Фото: fridayprofgroup.wordpress.com

Чи можу я провідувати дітей в інтернатах?

Як можна зустрітися/поспілкуватися з дітьми, анкети яких розміщені на сайті?

Підкажіть, які захворювання у дитини Івана Б., номер анкети 43894535?

Чим відрізняються форми сімейного виховання: опіка, усиновлення та прийомна сім'я?

Хотілося б оформити опіку над дитиною, але не знаю куди звернутися в Запоріжжі.

Я б хотіла усиновити дитину або декількох з порушенням слуху. Сама не чую.

Я хочу усиновити дитину, анкета якої є на Вашому сайті, але поки не вирішила житлове своє питання (купую новий будинок) і не зібрала документи, могла б я з ним познайомитися по Інтернету і листуватися?

Скільки коштує усиновлення дитини?

Чи може взяти дитину самотня людина (жінка) віком 51-52 роки?

Я з України і мій чоловік з Казахстану. Ми нині громадяни Америки. В недалекому майбутньому думаємо взяти дитину на виховання з України. Хочемо взяти дитину на усиновлення / удочеріння до 3-х років.

Куди я можу звернутися з питань міжнародного усиновлення?

Скажіть, а ми можемо усиновити дитину, якщо наша сім'я не має офіційного доходу?

Чи можу я усиновити/взяти під опіку чи в прийомну сім'ю дитину з іншої області?

Чи можна взяти під опіку дитину, у якого є брат і сестра? Взяти його одного?

Чи можу я взяти дитину з інтернату в гості на вихідні або на канікули?

Які пільги на комунальні послуги надаються при різних формах сімейного влаштування?

Які вимоги до житлової площі і житла потенційних прийомних батьків?

Скільки часу уходить на оформлення документів для усиновлення/опіки або створення прийомної сім'ї?

Які пільги для дітей сиріт при вступі до ВНЗ та інших навчальних закладів?

Як прийомні батьки можуть отримати юридичну допомогу?

Чи можуть російські громадяни всиновлювати дітей з України?

Чи може самотній чоловік/жінка, громадянин України усиновити дитину або створити прийомну сім'ю?

Чи можуть самотні іноземці всиновлювати дітей з України?

Чи можу я поїхати в дитячий будинок або інтернат і вибрати дитини для усиновлення?

Чи може людина, яка має судимість стати усиновлювачем?

У мене величезні проблеми з прийомною дитиною (складна поведінка, відмова від навчання або хронічна неуспішність і т.д.). Хто може мені допомогти?

Чи можу я відправити посилку дитині, анкета якої розміщена на сайті?

Чи можу я усиновити сироту, якщо йому більше 18 років?

Ви можете підшукати мені здорову дитину у віці до 5 років, доступну для усиновлення?

Як поводитися під час першої зустрічі з дитиною? Що якщо дитина не захоче зі мною спілкуватися?

Що таке патронатна сім'я?

Як усиновити дитину з України іноземцям?

Чи можу я провідувати дітей в інтернатах?

У Запорізькій області є благодійні організації, які регулярно відвідують інтернати. Діяльність яких різноманітна: навчальні і розважальні заходи, концерти, наставництво. Ви можете стати волонтером і приєднатися до їх дружніх команд: БО "Нова надія", контактна особа Галина Померлян тел. 0662104348 або 0637334803; волонтерська група "AngelS" керівник Юрій Вдовцов тел. 098-778-95-28 та 099-187-93-29; БФ "Посмішка дитини" директор Вікторія Веселкова 098-855-66-66.

Як можна зустрітися/поспілкуватися з дітьми, анкети яких розміщені на сайті?

Повною інформацією про дітей, анкети яких розміщені на сайті, мають у своєму розпорядженні Служби у справах дітей. Зібравши документи на оформлення усиновлення, опіки або для створення прийомної сім'ї потрібно звернутися до Служби у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації та назвати номер анкети дитини.

Інформація про нинішнє місце перебування дітей, їх життєву історію, стан здоров'я і т.п. є конфіденційною, і ми не можемо публікувати її на сайті - це заборонено Законом. Але не турбуйтеся: звичайно, перед тим як видати направлення на знайомство з конкретною дитиною, Вам детально розкажуть про неї в Службі, ознайомлять з документами.

Якщо Ви поки не зібрали документи або з різних причин не можете зараз прийняти дитину в сім'ю, можна надати допомогу дітям з інтернату, підтримуючи організаційно або фінансово, проведення екскурсій та походів для дітей, допомагаючи в закупівлі розвиваючих іграшок, конструкторів, книг, спорттоварів.

Підкажіть, які захворювання у дитини Івана Б., номер анкети 43894535?

Інформація про нинішнє місце перебування дітей, їх життєву історію, стан здоров'я і т.п. є конфіденційною, і ми не можемо публікувати її на сайті - це заборонено Законом. Але не турбуйтеся: звичайно, перед тим як видати направлення на знайомство з конкретною дитиною, Вам детально розкажуть про неї в Службі, ознайомлять з документами.

Чим відрізняються форми сімейного виховання: опіка, усиновлення та прийомна сім'я?

Усиновлення (національне) – це найбільш пріоритетна форма сімейного влаштування дітей-сиріт в Україні. При усиновленні дитина приходить в сім'ю усиновителів на правах кровного сина чи доньки з усіма, відповідними цьому статусу, юридичними правами і обов'язками. При цьому статус сироти дитина втрачає. Громадянам України, які постійно проживають в Україні та усиновили дитину, отримують державну матеріальну допомогу як при народженні першої дитини. Незалежно від кількості усиновлюваних дітей, на кожну усиновлену дитину допомога буде виплачуватися як на першу народжену.

Опіка/піклування – форма, при якій дитина, проживаючи в сім'ї опікунів/піклувальників, зберігає статус сироти. Відповідно за дитиною зберігаються всі права і державні гарантії, що стосуються дітей-сиріт. Опіка/піклування припиняється після досягнення дитиною 18 років. З опіки/піклування дитина може бути усиновлена як опікуном/піклувальником, так і іншими громадянами України. Головним чином, діти влаштовуються під опіку родичів. На кожну дитину під опікою/піклуванням держава щомісяця виплачує соціальну допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів. Для отримання виплат опікуну потрібно обов'язково написати заяву в Управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання та через кожні шість місяців необхідно цю заяву писати заново, інакше виплати припинять.

Прийомна сім'я/дитячий будинок сімейного типу – сімейна пара чи самотня людина, які тимчасово взяли на виховання дитину-сироту. Прийомна сім'я, як і дитячий будинок сімейного типу - це форма тимчасового перебування дітей, позбавлених батьківського піклування. З цієї форми діти можуть бути усиновлені самими прийомними батьками або іншими людьми, передані під опіку родичів або повернуті в біологічну сім'ю. Інститут прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу було створено як альтернатива колективному вихованню сиріт в інтернатах. За кожною прийомною сім'єю закріплюється соціальний працівник Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для надання соціальної, психологічної, юридичної підтримки. Прийомні батьки отримують державну матеріальну допомогу на прийомних дітей в розмірі двох прожиткових мінімумів. Так само, прийомним батькам виплачується винагорода за виховання прийомних дітей.

Детальніше про усиновлення та інших формах сімейного влаштування сиріт читайте тут.

Хотілося б оформити опіку над дитиною, але не знаю куди звернутися в Запоріжжі.

Питаннями оформлення опіки, піклування або інших форм сімейного влаштування дітей-сиріт займаються Служби у справах дітей (знаходяться в районних державних адміністраціях). Тут Ви зможете отримати консультацію про різні форми сімейного влаштування сиріт та почати підготовку необхідних паперів. Потім слід написати заяву про включення до єдиного банку даних людей, які хочуть взяти на виховання дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування та додати до неї зібрані документи.

Я б хотіла усиновити дитину або декількох з порушенням слуху. Сама не чую.

Люди з обмеженими можливостями, також, можуть бути усиновлювачами, прийомними батьками або опікунами. Винятки становлять наступні випадки: в Постанові Кабінету Міністрів України від 24.09.2008г. №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини» зазначено, що діти-сироти не можуть бути влаштовані в сім'ї громадян, які визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними, а також, якщо вони є інвалідами I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують додаткового догляду (п.38). Крім того, не можуть бути усиновлювачами, люди страждаючі захворюваннями, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров'я України.

Я хочу усиновити дитину, анкета якої є на Вашому сайті, але поки не вирішила житлове питання (купую новий будинок) і не зібрала документи, могла б я з ним познайомитися по Інтернету і листуватися?

На жаль, Інтернет в дитбудинках доступний поки далеко не всім, не всі діти вміють користуватися електронною поштою, а у нас немає фізичної можливості передавати всі електронні листи дітям. Можна написати лист з розповіддю про себе на поштову адресу інтернату. Вихователі прочитають його і діти, які хочуть спілкуватися напишуть відповідь.

Скільки коштує усиновлення дитини?

Послуги з усиновлення дитини в Україні безкоштовні. На сьогоднішній день, консультації в службах у справах дітей, підбір і знайомство з дитиною не оплачуються. У той же час, отримання деяких довідок при зборі пакету документів на усиновлення платне (наприклад, замовлення довідки про наявність чи відсутність судимості). Так само, оскільки рішення про усиновлення приймається в суді, необхідно буде сплатити судові витрати (бланки і т.п.). Ну і проїхатися до інтернату чи притулку, щоб власне познайомитися і поспілкуватися з вподобаною дитиною, теж доведеться за свій рахунок (як правило дитячі установи розташовані в сільських районах області). Хоч і виходить, що деякі фінансові витрати при усиновленні все-таки є, вони абсолютно прийнятні для середньої української сім'ї.

Чи може взяти дитину самотня людина (жінка) віком 51-52 роки?

Вік в даному питанні не така вже й велика перешкода. Під опіку можна взяти навіть саму маленьку дитину, незалежно від віку людини, що бажає оформити опіку. Усиновити можна дитину з урахуванням того, що різниця між віком усиновлювача та усиновлюваного становить мінімум п'ятнадцять років. У прийомну сім'ю можна взяти дитину з розрахунком, що він досягне 18 років раніше, ніж прийомні батьки досягнуть пенсійного віку.

Я з України і мій чоловік з Казахстану. Ми нині громадяни Америки. В недалекому майбутньому думаємо взяти дитину на виховання з України. Хочемо взяти дитину на усиновлення/удочеріння до 3-х років.

Громадяни Америки - іноземці, відповідно і процедура прийняття дитини в сім'ю буде здійснюватися як для іноземців. За Законом України, як правило, іноземці можуть усиновити дитину тільки старше 5 років і тільки після того, як анкета дитини рік пробула на обліку в Департаменті сім'ї та дітей Міністерства соціальної політики України. Дітей молодшого віку іноземцям можна усиновити, якщо:

- усиновлювач є родичем дитини;

- дитина страждає на захворювання, внесеним в спеціальний перелік захворювань, затверджений Міністерством охорони здоров'я України;

- здійснюється усиновлення усіх рідних братів і сестер в одну сім'ю, якщо один з них досяг п'яти років і перебуває на обліку як сирота не менше одного року;

- іноземці виявили бажання усиновити дитину, яка є братом або сестрою раніше усиновленої ними дитини.

Куди я можу звернутися з питань міжнародного усиновлення?

В Департамент усиновлення та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Адреса: 01601, м. Київ, вул. Еспланадная 8/10, тел. +380 (44) 289-5361, +380 (44) 289-5539, depdeti@ukr.net

Більш детальна інформація по темі "Міжнародне усиновлення (усиновлення іноземцями) в Україні" (англ. мовою)

Міжнародне усиновлення в Україні на сайті Міністерства закордонних справ України

Важливий документ з детально прописаним порядком усиновлення, в тому числі усиновлення іноземцями Постанова 905

Відзначимо, що процедура усиновлення в Україні, в тому числі і усиновлення іноземцями - безкоштовна процедура. Витрати можуть бути пов'язані лише з проїздом, перекладами і оформленням юридичних документів. Послуги держслужбовців, служб у справах дітей, співробітників інтернатів - БЕЗКОШТОВНІ для усиновителів. Спроби посередників взяти оплату в кілька тисяч доларів за всиновлення не є обґрунтованими і підтримують корупцію !!!

Скажіть, а ми можемо усиновити дитину, якщо наша сім'я не має офіційного доходу?

Згідно чинного законодавства, люди, які вирішили взяти на виховання дитину, повинні надати до Служби у справах дітей державної адміністрації певний перелік документів. Цей перелік включає, в тому числі і довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік. Якщо ви проживаєте в сільській місцевості (приватному будинку), і ваш дохід в основному складається з вирощеної на власній земельній ділянці продукції сільськогосподарського призначення, Додаток №2 стр.1 та стр.2 саме для Вас. В такому випадку ви складаєте заяву про те, скільки і чого у вас посаджено і скільки Ви на цьому заробили. І підтверджуєте це Довідкою від квартальної або з сільської ради. Заяву складаєте, звичайно, на підставі Ваших даних і культур, які ростуть саме у Вас.

Жителі сільської місцевості, у яких є підсобне господарство, якщо вони продають вирощену продукцію, можуть офіційно підтвердити свій дохід, звернувшись на початку календарного року до податкової служби за місцем проживання та заповнивши декларацію про доходи (це може зробити будь-який громадянин України, навіть якщо він не приватний підприємець). Таким чином, навіть якщо немає офіційного місця роботи, то дана декларація буде офіційним підтвердженням доходу. Такі доходи як пенсія, різні пособія, відсотки від депозитного вкладу, теж вважаються як дохід.

Чи можу я усиновити/взяти під опіку чи в прийомну сім'ю дитину з іншої області?

Так, в законодавстві немає обмежень для цього. Але потрібно враховувати, що для того, щоб взяти дитину з іншої області, за офіційним дозволом і напрямком на знайомство доведеться їхати до Києва - в міністерство соціальної політики України. Такий порядок. Детальніше про це можна прочитати на сайті міністерства соціальної політики України.

Чи можна взяти під опіку дитину, у якого є брат і сестра? Взяти його одного?

Законодавством України передбачено збереження родинних зв'язків між дітьми-сиротами братами і сестрами. Тому вони переважно влаштовуються разом в одну сім'ю, розлучення дітей намагаються не допускати. Винятки становлять лише випадки, коли дітей 5 і більше (деякі сім'ї вирішуються одночасно прийняти стільки дітей-сиріт), або хтось із дітей має серйозні захворювання, потребує постійного медичного догляду і не може постійно проживати в сім'ї.

Чи можу я взяти дитину з інтернату в гості на вихідні або на канікули?

Якщо Ви знайомі з дитиною, яку хочете запросити в гості і приймаєте участь в її вихованні (відвідуєте інтернат, допомагаєте з навчанням), то написавши заяву на ім'я директора інтернату, де проживає дитина, можна на вихідні або на канікули запросити дитину-сироту в гості . На жаль, механізм «гостьового режиму» в Україні погано опрацьований: навіть коли дитина фактично знаходиться у Вас, за нього як і раніше відповідає інтернат (і персонально директор інтернату). Тому, для забезпечення безпеки дитини, перш ніж дати дозвіл, директор інтернату може попросити у вас документи, що підтверджують Вашу добропорядність (акт обстеження санітарно-гігієнічного стану Вашого житла, дозвіл Служби у справах дітей, за місцем Вашого проживання і т.п.). Детальніше про гостьовий режим можна почитати тут.

Які пільги на комунальні послуги надаються при різних формах сімейного влаштування?

Сьогодні Закон України не передбачає спеціальних пільг на комунальні послуги для сімей усиновителів. Такі сім'ї користуються пільгами тільки, якщо у них троє і більше дітей (як багатодітні). А ось сім'ї опікунів, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, в яких як мінімум рік проживають троє і більше дітей (не має значення, скільки з них кровних, під опікою або прийомних), з 1 січня 2013 року можуть користуватися пільгою по оплаті палива (в будинках, де немає центрального опалення), отримати 50% -знижку при оплаті комунальних послуг та квартирній платі.

Які вимоги до житлової площі і житла потенційних прийомних батьків?

Відомо, що Служба у справах дітей обов'язково перевіряє житлові умови всіх, хто хоче взяти на виховання дитину, незалежно від форми сімейного влаштування. Перш за все, будинок або квартира, де проживають потенційні прийомні батьки, опікуни або усиновителі повинні бути, власне, придатні для житла. У законодавстві України є загальне формулювання про те, що житло має бути в задовільному санітарно-гігієнічному стані. Але, в той же час, немає чіткого переліку вимог до характеристик житла сім'ї, яка хоче взяти дитину на виховання. Задовільний санітарно-гігієнічний стан - це безпечне для дитини житлове приміщення (закінчений ремонт, відсутність оголених проводів, розбитого скла і т.п.), можливість організувати дитині окреме спальне місце, куточок для ігор, навчання, і зберігання речей. Зрозуміло, що для хлопчиків і для дівчаток повинні бути окремі кімнати.

Скільки часу уходить на оформлення документів для усиновлення/опіки або створення прийомної сім'ї?

Все залежить від настрою і від підходу. Важливо пам'ятати, що всі зібрані довідки для усиновлення, опіки і прийомної сім'ї є дійсними 1 рік з дати їх видачі. Детальніше про те, як відбувається збір необхідних документів можна прочитати тут.

Які пільги для дітей сиріт при вступі до ВНЗ та інших навчальних закладів?

Законодавство передбачає, що абітурієнти з числа дітей-сиріт приймаються до навчальних закладів України поза конкурсом і звільняються від оплати за навчання в державних і комунальних навчальних закладах усіх рівнів.

Як прийомні батьки можуть отримати юридичну допомогу?

З державних організацій захистом прав дітей та юридичними питаннями займаються служби у справах дітей. Ще можна отримати безкоштовну консультацію юриста в деяких центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Відомо, що діти-сироти - це одна з найбільш уразливих категорій і захисникам прав цих дітей необхідно досконально знати законодавство не тільки щодо прав дітей, але, і цивільний кодекс, і земельне право, і, іноді, кримінальний кодекс.

У Запорізькій області існує організація, яка здійснює правовий захист саме дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - «Громадська правозахисна організація «Егіда - Запоріжжя ». До юристів та адвокатів цієї організації може звернутися будь-який опікун, прийомні батьки або усиновлювач і отримати професійну консультацію та юридичну допомогу. Контактні телефони (095) 245-30-88, (097) 435-17-64. Детальніше про «Егіда-Запоріжжя» можна прочитати тут.

Чи можуть російські громадяни всиновлювати дітей з України?

Звичайно, можуть. Але оскільки, Російська Федерація - це інша держава, значить і до російських громадян, які бажають усиновити дитину, пред'являються такі ж вимоги як до іноземців. За Законом України, як правило, іноземці можуть усиновити дитину тільки старше 5 років і тільки після того, як анкета дитини рік пробула на обліку в Департаменті сім'ї та дітей Міністерства соціальної політики України. Дітей молодшого віку іноземцям можна усиновити, якщо:

- усиновлювач є родичем дитини;

- дитина страждає на захворювання, внесеним в спеціальний перелік захворювань, затверджений Міністерством охорони здоров'я України;

- здійснюється усиновлення усіх рідних братів і сестер в одну сім'ю, якщо один з них досяг п'яти років і перебуває на обліку як сирота не менше одного року;

- іноземці виявили бажання усиновити дитину, яка є братом або сестрою раніше усиновленої ними дитини.

Чи може самотній чоловік/жінка, громадянин України усиновити дитину або створити прийомну сім'ю?

Оскільки, самотні громадяни України мають такі ж права, як і сім'ї, немає ніяких обмежень в українському законодавстві для влаштування дітей-сиріт в сім'ю до самотніх громадян.

Чи можуть самотні іноземці всиновлювати дітей з України?

Самотні іноземні громадяни не можуть бути усиновлювачами, згідно із законами України.

Чи можу я поїхати в дитячий будинок або інтернат і вибрати дитину для усиновлення?

Уявіть собі ситуацію, що Ви та інші бажаючі взяти дитину на виховання в сім'ю перебуваєте в одній кімнаті. І ось в цю кімнату заходить дитина такого віку, як хочете Ви, оглядається, вибираючи собі батьків, і ... вибирає не Вас. Які почуття це викличе у Вас? Без сумніву, приємного мало. Ось і дітей в інтернаті, оберігають від таких неприємних відчуттів. Це одна з причин, по якій дітей прямо в інтернаті вибирати не можна. Ще одна причина - це наявність у дітей братів і сестер. В інтернаті Вам може сподобався конкретний хлопчик чи дівчинка, а виявиться, що у нього або в неї є ще й брат, і сестра. Чи готові Ви взяти на виховання відразу трьох дітей, а не одного? Адже, братів і сестер розділяти не можна. Є ще різні захворювання і діагнози, про які вам детально розкажуть в службі у справах дітей, коли будуть направляти на знайомство з конкретною дитиною.

Чи може людина, яка має судимість стати усиновлювачем?

Є перелік статей, судимість за якими не дає права на виховання прийомної дитини, навіть якщо вона була погашена. Це судимості за злочини проти життя і здоров'я, волі, честі та гордості, свободи і недоторканності, проти громадської безпеки, громадського порядку та моралі, в сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та їх аналогів. А також, злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України. Так само, не може взяти на виховання дитину-сироту, людина, що має судимість непогашену чи не зняту в установленому порядку.

У всіх інших випадках, з погашеною судимістю, можна прийняти дитину в сім'ю.

У мене величезні проблеми з прийомною дитиною (складна поведінка, відмова від навчання або хронічна неуспішність і т.д.). Хто може мені допомогти?

Можна звернутися в Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання. Там, надають безкоштовні консультації юристів, психологів, соціальних педагогів. Адреси центрів соціальних служб Запорізької області можна знайти на сайті обласного центру соціальних служб. Такі Центри є в кожній області України.

Також отримати допомогу можна в медико-педагогічних консультаціях міста та області.

Чи можу я відправити посилку дитині, анкета якої розміщена на сайті?

Так як інформація щодо місця проживання дітей, анкети яких розміщені на сайті, є конфіденційною, на жаль, прямо відправити посилку дитині не можна. Ви можете це зробити за допомогою Фонду «Щаслива дитина»: наші співробітники часто бувають в інтернатах області та передадуть посилку дитині. Як відправляти посилки до Фонду, написано тут.

Чи можу я усиновити сироту, якщо йому більше 18 років?

Так, згідно із сімейним кодексом України. Разом з тим, тільки у виняткових випадках суд може прийняти рішення про усиновлення повнолітньої, якщо у нього немає батька, матері або він був позбавлений батьківського піклування.

Ви можете підшукати мені здорову дитину у віці до 5 років, доступну для усиновлення?

Банк даних дітей-сиріт є тільки у Служб у справах дітей. Інформація про УСІХ дітей, які можуть бути усиновлені, про стан їх здоров'я і місце проживання - це закрита інформація, доступна тільки людям, що зібрали документи для усиновлення, опіки або створення прийомної сім'ї. Власне в державних адміністраціях і займаються підбором та пошуком сімей для дітей, позбавлених батьківського піклування. Фонд не надає посередницькі послуги з сімейного влаштування. Звертайтеся до Служби у справах дітей до міської ради або районну адміністрацію за місцем проживання. Якщо ж Вас зацікавила конкретна дитина, анкета якого розміщена на сайті. То, назвавши номер анкети в службі у справах дітей, Ви також зможете отримати інформацію про цю дитину.

Як поводитися під час першої зустрічі з дитиною? Що якщо дитина не захоче зі мною спілкуватися?

Перша зустріч ... Вона доленосна - і для батьків, і для дитини. Чи виникне симпатія? Чи складуться стосунки? Якою насправді виявиться дитина, яку до цього кандидати в усиновлювачі або опікуни бачили тільки на фотографії, часто неякісній? Майбутні батьки хвилюються, п'ють валер'янку, не можуть напередодні заснути і думають про дитину як про інопланетянина, з яким незрозуміло як встановлювати контакт ...

З іншого боку, якщо перша зустріч пройшла не зовсім так, як Вам хотілося б, не варто відразу впадати у відчай та опускати руки. Дитина не завжди вже відразу готова розкритися перед незнайомою людиною: малюки можуть боятися чужих, діти старшого віку ніяково себе почувають, насторожені, тому що мають свої сумніви і побоювання.

У будь-якому випадку, важливо подбати про те, як будувати контакт, не покладаючись на «авось», натхнення, «іскру» ... Наприклад, купіть в подарунок іграшку, через яку можна будувати спілкування, почавши спільну гру. Привезіть фотографії свого житла, міста або села, членів сім'ї. Розкажіть про них. Це особливо корисно може бути при встановленні контакту з дітьми старшого віку. Детальніше про першу зустріч з дитиною можна почитати тут.

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

1 772 150

Витрати фонду в 2024
48 хворим дітям 735 085 грн.
Мед. обладнання: 51 157 грн.
Гуманітарна допомога: 712 794 грн.
Дітям з інвалідністю: 1 257 544 грн.
Дитячому экоселу: 38 256 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 49 826 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 414 658 грн.
Службові витрати: 362 793 грн.
Загалом витрат: 3 677 979 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

140 905 614