Діти Запоріжжя лого

Щасливий дім-1 в Калинівці (проект "Щаслива оселя")

21 квітня 2010, 19:00 1010 Автор: Альберт Павлов www.deti.zp.ua Будиночок знаходиться в с. Калинівка Чернігівського району. У ньому в домашніх умовах проживають 12 сиріт з інвалідністю. Проект, як і раніше потребує підтримки!

Новини про створення будинку сімейного виховання для дітей-інвалідів в Калинівці

Потреби будиночка

Звіт про зібрані пожертви

Щасливий дім-1 - перший будинок Дитячого села, був відкритий 1 грудня 2011 року в селі Калинівка Чернігівського району Запорізької області. За допомогою небайдужих людей благодійний фонд «Щаслива дитина» відреставрував будинок Шмідта, побудований менонітами в кінці 19 століття. Сюди переселилися 9 дітей, які виховувалися в Чернігівському дитячому будинку-інтернаті. Створення Щасливого дому-1 показано у фільмі телеканалу BBC "Забуті діти України"

Діти опинилися в умовах максимально наближених до домашніх. Красиві кімнати, заняття з педагогом, реабілітологом, якісний медичний контроль здоров'я і регулярні прогулянки на свіжому повітрі дозволили вихованцям Щасливого дому зробити істотні зрушення в емоційному, інтелектуальному та фізичному розвитку.

Після того, як дитячий будинок в Калинівці вирішили перепрофілювати в психоневрологічний інтернат для дорослих, а дітей розподілити по іншим інтернатним закладам, співробітники благодійного фонду «Щаслива дитина» зробили відчайдушний крок для того, щоб жителі Щасливого будиночка залишилися в ньому і надалі. Загалом, надійшла пропозиція створити унікальний дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). Ідея відгукнулася в серці Наталії Проданової, а її чоловік підтримав задум.

Так почалася нова історія Щасливого дому-1. Створенню ДБСТ для особливих діток заважала сила силенна бюрократичних нюансів, які були, хоч і з великими труднощами, успішно здолані. 2 березня 2017 року було створено перший в Запорізькій області дитячий будинок сімейного типу для дітей з обмеженими можливостями. У родині Проданових виховуються 11 особливих дітей, пропонуємо вам познайомитися з ними ближче.

Максим («Балабась») - напевно найпозитивніший житель Щасливого дому-1. Він відкритий, добрий і любить обніматися. Цей юнак виріс у Калинівському інтернаті. Юний Балабась був хорошим помічником у нянечок. Діти й дорослі завжди посміхаються при згадці сонячного хлопця Макса. Незважаючи на те, що він не володіє мовою, емоційне обличчя, жива міміка і хороша жестикуляція дозволяють точно доносити думки, почуття і потреби Максима.

Артем - найрозумніша дитина в сім'ї. Він володіє арифметичними навичками, знає букви, розмовляє. Мабуть, найважливішим проривом у житті хлопця стало уміння ходіння. За рік сімейного життя Артем повністю перейшов на ходіння з паличкою, залишивши позаду інвалідний візок. Тьома впевнено користується комп'ютером, і завжди може підтримати бесіду.

Саша - ще один сонячний юнак. Він любить грати в активні ігри, танцювати і веселитися. Слово, яким можна характеризувати цього хлопця - ніжність. Він відкритий до нових знайомств і творчості. Якщо чесно, особливості цього парубка не так і сильно кидаються в очі, молода людина, оточена батьківською турботою активно розвивається та соціалізується.

Жора - сонячний хлопець, що вміє ніжно обіймати. Він стриманий і усміхнений, може розтопити будь-яке, навіть саме крижане серце. Хлопець одночасно скромний і товариський, любить грати з іншими дітьми, займатися рукоділлям та спортом.

Олег - інтелігентний молодий чоловік. Найчастіше він зустрічає нас з книгою або ручкою в його красивих руках. Цей добрий хлопець завжди готовий допомогти своїм братам і сестрам. Якби не його особливості, Олег міг би стати лікарем. Хлопець в захваті від цієї професії.

Віра - дівчинка, що виросла в Калинівці. Вона не володіє мовними навичками, але зрозуміти її дуже просто! Віра дуже активна і життєлюбна. Їй цікаво абсолютно все! Незважаючи на фізичні обмеження, вона швидко переміщується по кімнаті, залазить на диван, з легкістю може добути заборонену цукерку. Вірочка любить позувати і розглядати фотографії, а ще дівчина любить музику, гойдалки та спілкування.

Женя - тиха і скромна дівчинка. Сонячна дитина найчастіше занурена в себе. Вона може займатися діяльністю, що вимагає монотонної зосередженості. Працювати з бісером їй звичайно, важкувато, а от збирати конструктор вона може з великою працьовитістю. Женя повністю занурюється в процес і не відволікається на сторонні подразники.

Катя - тендітна дівчина з тілом і свідомістю маленької дитини. Її складно помітити серед галасливих і життєрадісних жителів першого Щасливого дому. Вона мовчазно занурена всередину себе. Катя дивиться на метушливі рухи своїх братів та сестер крізь призму свого внутрішнього світу. Про неї з ніжністю піклуються старші брати і прийомні батьки.

Процес реконструкції зайняв півтора роки, вартість разом з меблями і павільйоном - близько 900 тис. гривень.

Урочисте відкриття будиночка 1 грудня 2011

 

Так виглядав будинок Шмідта на початку 20 століття і на початку 21 століття. Перший господар будинку і не підозрював, що через сто років ця будівля може стати домом для дев'ятьох дітей з особливими потребами

СЛАЙД-ШОУ ПРО ХІД РОБІТ:

Клікніть мишкою по зображенню щоб подивитися слайдшоу (фотогалерею) про хід робіт

Вид будиночка з добудованою котельнею - 1 березня 2018

Відео, зняте в грудні 2017 у Щасливих домах-1 і 2 в Калинівці

Для того, щоб подарувати дітям можливості для розвитку, нам необхідна ваша допомога.

Потреби Щасливого дому-1:

- Оплата двох додаткових вихователів (без цього у вихідні дні ввечері діти перебуватимуть лише з однією штатною нянею, яка фізично не зможе приділити достатньо уваги кожній дитині) - 3700 грн. в місяць на одного вихователя;

- Оплата послуг логопеда і реабілітолога;

- Фінансова допомога на проведення екскурсій дітлахів в Запоріжжя та Бердянськ (цирк, зоопарк, музеї, море) - 600-1000 грн. одна поїздка;

- Купівля саджанців винограду і плодових дерев для посадки поблизу будиночка;

- Сарай 3 * 5 м для господарського інвентаря та домашніх тварин;

- Кондиціонери з функцією обігріву;

- Система сонячних водонагрівачів і опалення на основі теплових насосів;

- Спортивні товари, м'ячі;

- Басейн (бажано - пластикова чаша);

- Якісний одяг і взуття;

- Зошити, папір, фарби, олівці, фломастери, крейда та інші канцтовари;

- Наочні посібники для навчання грамоті (звукова азбука, таблиці, плакати);

- Розвиваючі дерев'яні та пластмасові конструктори, ігри.

Дуже потрібні волонтери на вихідні дні або канікули (фонд може посприяти проїзду та проживанню). В обов'язки волонтерів входить спілкування та ігри з дітьми, допомога в прогулянках на свіжому повітрі.

Будь ласка, перед покупкою подарунків дітям обов'язково проконсультуйтеся з співробітниками фонду!

Способи перерахування пожертвувань для створення сімейного дитячого будинку для дітей-інвалідів (перевід на рахунок фонду, Webmoney, PayPal, Privat24 і інші)

До речі - наш фонд забезпечує повну звітність про пожертвування.

Дуже дякуємо!

Ми будемо раді відповісти на будь-які ваші питання - телефонуйте або пишіть нам, а краще - самі приїжджайте в Калинівку!

З повагою,

Альберт Павлов, info [at] deti.zp.ua

БФ «Щаслива дитина»

+3 8 066 513 34 35

Фонд «Щаслива дитина» — ефективна допомога тим дітям Запорізької області, які найбільш її потребують

Їм потрібна наша допомога
Давид Терещенко
Давид Терещенко

Бронхіальна астма, алергічний вазомоторний риніт

Допомогти зараз

У 2024 ви допомогли на суму, грн.

7 211 005

Витрати фонду в 2024
76 хворим дітям 2 115 300 грн.
Мед. обладнання: 228 893 грн.
Гуманітарна допомога: 1 320 427 грн.
Дітям з інвалідністю: 2 458 442 грн.
Дитячому экоселу: 140 360 грн.
Сиротам и малозабезпеченим: 319 417 грн.
Допомога дорослим "Хелпус": 813 702 грн.
Службові витрати: 1 018 105 грн.
Загалом витрат: 8 517 768 грн.

Всього з 2007 надано допомоги, грн.

146 491 070