Детские дома и интернаты Запорожья

Вперше в Україні лікарі інституту ім. Шалімова виконали операцію з трансплантації легень від живого донора

Большинство благотворительных фондов не делает мир лучше, банкиры с Уолл-стрит полезнее волонтеров в Африке, а сухой расчет важнее сострадания — философ Уильям Макаскилл рассказывает, как устроен эффективный альтруизм.

Автор: Ольга Богомолець, www.ukrinform.ua
Опубликовано: 2016-04-23 18-50-00  Просмотров: 1517
Про це у Фейсбуці написала Ольга Богомолець.

«Фахівці ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України вперше в Україні виконали трансплантацію легень хворій з легеневою гіпертензією. Донорами трансплантатів (нижніх долей легенів) виступили батько та мати пацієнтки. Стан донорів та реципієнта відповідає часу та важкості перенесеного оперативного втручання», - зазначила вона.

Як відомо, трансплантація легень – це високоспеціалізований метод лікування хворих з хронічними обструктивними захворюваннями легень, муковісцедозом, ідеопатичною легеневою гіпертензією тощо. Трансплантації легенів та органо-комплексу серце-легені в Україні потребують більш ніж 1000 хворих.

В більшості випадків трансплантується донорські легені, що вилучені у посмертного донора. Операції з трансплантації легенів від живого донора, що проводяться у разі відсутності донорського органу, є надскладними, потребують високого хірургічного професіоналізму та чіткої організації трансплантаційного процесу.

Фото: espanarusa.com

Данная статья принадлежит к категориям:
     Помощь больным муковисцидозом (кистозный фиброз)    Публикации с других источников      Контактная информация