Детские дома и интернаты Запорожья

Про відкриття в КУ “Чернігівський дитячий будинок – інтернат” Запорізької обласної ради другого будинку для групи соціальної адаптації “Щаслива оселя”

Третього червня цього року відкрито другу групу соціальної адаптації вихованців - “Щаслива оселя”

Автор: Департамент соціального захисту населення, dszn-zoda.zp.ua
Опубликовано: 2014-06-06 12-00-00  Просмотров: 2636
В комунальній установі “Чернігівський дитячий будинок – інтернат” Запорізької обласної ради, підпорядкованій Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, яка функціонує в с. Калинівка Чернігівського району Запорізької області, третього червня цього року відкрито другу групу соціальної адаптації вихованців - “Щаслива оселя”.

Ця подія, в рамках спільного проекту Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та благодійного фонду “Щаслива дитина”, приурочена до Дня захисту дітей.

В зазначеній соціально – медичній установі постійно проживають 145 осіб з вадами фізичного та розумового розвитку, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування.

Штатна чисельність працівників установи - 131 особа.

Для потреб вихованців діють сучасно обладнані 6 капітальних житлових корпусів загальною площею 1983 кв. метри та 3 літні павільйони. Функціонують санітарно – медична частина, їдальня з харчоблоком, дитячі майданчики, лазня з пральним комбінатом, хлібопекарня, котельня на пічному паливі, підсобне господарство (свині та велика рогата худоба), сад.

Вихованці забезпечуються раціональним п’ятиразовим харчуванням в межах передбачених натуральних норм.

Лікування та обстеження дітей – інвалідів проводиться на базі Чернігівської ЦРЛ за стандартами, затвердженими наказом МОЗ України.

Штатним розписом інтернату у 2014 році передбачено: 2 ставки лікаря, 1 – старшої медичної сестри та 8 – молодшого медичного персоналу.

З урахуванням специфіки захворювань, вихованці проходять літнє оздоровлення за місцем проживання та у ДОЦ на Азовському морі. У поточному році на морі планується оздоровити 32 вихованця.

З 2007 року КУ “Чернігівський ДБІ” ЗОР співпрацює з благодійним фондом “Щаслива дитина” (м. Запоріжжя) – президент Павлов Альберт Анатолійович.

Фонд не лише привертає увагу суспільства до проблем дітей з особливими потребами, а і безпосередньо бере участь у їх вирішенні.

Так Фондом:

проведене навчання працівників КУ” Чернігівський ДБІ” ЗОР, у тому числі на міжнародних семінарах, з питань сучасних методик організації соціального обслуговування дітей з особливими потребами;
запроваджені нові методики реабілітації дітей з особливими потребами;
залучені волонтери як з України, так і з других країн світу (Японії, Кореї, США, Англії та інших) до безпосередньої участі у догляді за вихованцями КУ “Чернігівський ДБІ” ЗОР;
Спільно з фондом Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації здійснюється проект “Створення будинку соціальної адаптації для дітей з особливими потребами на території дитячого будинку – інтернату”, в процесі реалізації якого у позаминулому році було створено групу “Щаслива оселя” у реставрованому окремому приміщенні, обладнання та умови проживання в якому 9-и вихованців максимально наближені до сімейних. Для проведення реставрації будівлі використано бюджетні кошти та залучені Фондом благодійні надходження.

В урочистостях з нагоди відкриття ще одного реставрованого будинку для комфортного проживання групи соціальної адаптації вихованців з 9 дітей взяли участь перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Григорій Самардак, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, президент благодійного фонду “Щаслива дитина” Альберт Павлов, представники місцевих органів влади та громадськості.

  Контактная информация