Дети Запорожья лого

Заступник Міністра соцполітики України Лідія Дроздова: У 2013 році у сім`ях має виховуватися не менше 82 % дітей-сиріт

14 ноября 2012, 19:00 2360 Автор: Міністерство соціальної політики ukrainabezsyrit.org Сьогодні у Києві відкрилася Міжнародна конференція з питань захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також розвитку сімейних форм виховання «Сирітству – ні! Системний підхід в роботі з дітьми та сім’ями»

Сьогодні у Києві відкрилася Міжнародна конференція з питань захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також розвитку сімейних форм виховання «Сирітству – ні! Системний підхід в роботі з дітьми та сім’ями». Її організував Фонд „Розвиток України” спільно із Всеукраїнською громадською організацією „Україна без сиріт” при підтримці Міністерства соціальної політики України та Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Протягом двох днів на форумі обговорюватимуться питання ефективного співробітництва держави й громадських організацій у сфері профілактики соціального сирітства і забезпечення права дитини на сім’ю, плюси й мінуси відміни тайни усиновлення, а також досвід реформування інтернатних установ.

Вітаючи від імені Мінсоцполітики учасників зібрання з початком роботи, заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова підкреслила, що тематика конференції є вкрай актуальною. Адже в Україні вже розпочато процес реформування системи соціального захисту, і особливо важливе місце у ньому займає захист законних прав та інтересів дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

„Сьогодні одним із основних завдань Міністерства є створення умов для забезпечення права кожної дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні. Дуже важливо, що нам вдалося зупинити зростання міждержавного усиновлення та змінити пріоритети щодо переваги національного усиновлення. На сьогодні ми маємо стійку тенденцію - більше ніж удвічі - переваги усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, українцями над усиновленням іноземними громадянами”, - сказала Лідія Дроздова.

Також урядовець повідомила, що в Україні продовжує збільшуватися кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у сімейних формах виховання: опіка, піклування, прийомні сім`ї, дитячі будинки сімейного типу. Якщо на кінець 2010 року у сімейних формах виховувалася 72081 дитина (73,4% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування), то станом на 1 жовтня 2012 року – 74306 дітей (77,4%).

Зокрема, кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в Україні стабільно зростає, наголосила заступник Міністра, а відповідно зростає й кількість дітей, які в них виховуються. Так, наприклад, якщо в 2005 році в таких сім`ях виховувалося 1313 дітей, то нині вже 11261 дитина, що у дев’ять разів більше. А всього, за інформацією Міністерства, станом на 1 жовтня 2012 року в Україні функціонують 695 дитячих будинків сімейного типу та 3737 прийомних сімей.

„Протягом 9 місяців ц.р. до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу влаштовано 1738 дітей, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас Міністерство ставить своїм завданням на 2013 рік створення умов для того, щоб у сім`ях виховувалося не менше 82 % дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому Міністерство хоче змінити державну політику, яка останніми роками була спрямована на боротьбу з наслідками сирітства, на таку, що буде направлена на попередження виходу дитини з біологічної родини”, - зазначила Лідія Дроздова і зауважила, що перший крок для досягнення цієї мети вже зроблено.

Як відомо, 22 жовтня поточного року Президент України підписав Указ, яким затверджено розроблену Міністерством Національну стратегію профілактики соціального сирітства на період до 2020 року. Від імені Мінсоцполітики Лідія Дроздова висловила вдячність Уповноваженому Президента України з прав дитини Юрію Павленку, а також усім міжнародним і громадським організаціям, які брали активну участь у розробці цього документа. Реалізація Стратегії, переконані у Мінсоцполітики, сприятиме профілактиці сімейних проблем, що призводять до розлуки дітей з батьками – соціального сирітства, поверненню дітей до біологічних родин і дозволить поступово відмовитися від інтернатів і перейти до сімейних форм виховання.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии