Дети Запорожья лого

Складено соціально-демографічну характеристику сімей опікунів, піклувальників

3113 : Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини ditu.gov.ua Оформлення опіки, піклування є найбільш традиційною формою сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

За оперативними даними служб у справах дітей станом на 01 липня 2010 року загальне число опікунів, піклувальників становило 51362 особи, з яких 94,7 % виховують дітей, які перебувають з ними в родинних стосунках (повнолітні брати і сестри – 7,3%, тітка, дядько – 21%, баба, дід – 59,1%, інші родичі – 7,2%), 5,2% опікунів, піклувальників, не є родичами дітей, які виховуються в їх родинах. Основними причинами влаштування дітей під опіку, піклування в сім`ї не родичів є: бажання опікунів усиновити дитину, факт знайомства з дитиною та її родиною до моменту настання обставин, за яких дитина залишилась без батьків (хрещені, друзі батьків та ін.)

Вікова характеристика опікунів, піклувальників така:

до 25 років – 3,4%,

від 25-40 років – 17,3%,

від 40-60 років – 47,9%,

60 років і більше – 31,2%.

Серед опікунів, піклувальників 55% мають повну сім`ю, що забезпечує дитині найліпші умови для виховання. 44,9% опікунів, піклувальників мають неповну сім`ю (одинока жінка, одинокий чоловік).

Щодо гендерної ознаки: 84,3% опікунів, піклувальників – жінки, 15,6% – чоловіки.

Більшість сімей опікунів, піклувальників (63,9%) проживають у міських поселеннях, а 36% – у сільських.

Станом на 01.07.2010 за оперативними даними служб у справах дітей за погодження з управліннями праці та соціального захисту населення державну допомогу відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” отримувало 56844 дитини, які виховуються під опікою, піклуванням (90,4% від загальної кількості таких дітей).

9,06% дітей таку допомогу не отримують. Характерними причинами неотримання державної допомоги є:

Інші виплати на дитину (пенсії по втраті годувальника тощо) перевищують рівень допомоги – 3,09%;

Опікун, піклувальник не звертався за отриманням допомоги -1,2% (високий рівень доходів сімей опікунів, піклувальників, небажання опікунів, піклувальників збирати необхідні для призначення допомоги документи);

Відмовлено в отриманні допомоги (відсутність визначених законодавством документів, зокрема рішення суду про стягнення з батьків дитини аліментів) – 0,2%;

Інші причини (перебування дітей у спеціалізованих закладах, опікуни, піклувальники не встигають вчасно переоформлювати щопівроку документи, сім`я разом з дитиною проживає за кордоном) – 4,2%.

Із загальної кількості сімей опікунів, піклувальників 2,9% перебувають під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах, 19,6% сімей опікунів, піклувальників перебувають під соціальним інспектуванням центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии