Шанс відчути себе щасливим має кожен!

Цьогорічні Великодневі свята 27 дітей-сиріт з Тернопільщині провели в родинах завдяки вже традиційній програмі «Подаруйте радість дитині у родині»
Автор: Володимир МазурГМО "Братерство сиріт" Опубликовано: 9 апреля 2010, 17:00 5203

Звіт по щорічній суспільно-благодійній програмі „Подаруйте радість дитині на Великдень у родині”, яка проходить на Тернопільщині з 2006 року.

Протягом п’яти днів з 2 по 6 квітня 2010 р. двадцять сім учнів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування з Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою та Бережанської обласної комунальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання побували у двадцяти соціальних сім’ях.

Прийняти участь в акції «Подаруйте радість дитині на Великдень у родині» мали всі бажаючі повні і неповні сім’ї з Тернопільської області, котрі: не були засудженими за кримінальними справами і не перебувають в розшуку; не значаться на обліках у медичних установах чи закладах (психоневрологічній лікарні, шкірвендиспансер, тубдиспансер); мають вік від 18-ти до 62 років (для студентів необхідно письмову заяву-згоду від батьків, різниця у віці між представником сім’ї та дитиною з сиротинця не повинен перевищувати 45 років); мають задовільні умови для проживання та площу-кімнат для прийняття дитини/дітей на свята (складається комісією акт обстеження житлово-побутових умов проживання сім’ї в присутності представника від служби у справах дітей або селищною чи сільською радою); зареєструвалися у Громадсько-молодіжній організації „Братерство сиріт” за адресою: м.Тернопіль, бульвар Т.Шевченка, 23, офіс 69, 3-ій поверх готелю «Україна» до 27 березня 2010 року або в телефонному режимі за номером тел. (352) 40-01-09, 22-03-21 до 23 березня; надали до 01 квітня 2010 року довідку з місця роботи (для непрацюючих осіб, котрі бажають прийняти дітей, характеристику від сільського голови або лист-рекомендацію від церкви); підтвердили про достовірність інформації зазначеної в обліково-реєстраційній картці та дали згоду на перевірку повноти, правильності заповнених даних і не заперечують проти надання конфіденційної інформації про себе з метою забезпечення успішної реалізації програми-акції в інтересах обездолених дітей або надали документи у відповідності із чинним законодавством – Постанова Кабінету Міністрів України № 866 від 24.09.2008 р.

Для новозареєстрованих представників родин обов’язкова участь в поїздці до закладу-сиротинця звідки буде відібрана дитина. Для родин, котрі беруть участь не вперше, тобто приймали дітей на Новорічно-Різдвяні чи Великодні свята, мають можливість брати тих самих дітей і на період вихідних чи святкових днів, шкільних канікул за згодою служби у справах дітей за місцем проживання та дозволом від директора начально-виховного закладу. Згадану акцію було підтримано управлінням освіти і науки Тернопільської ОДА згідно листа вих.№ 05/810-10 від 01.04.2010 р. Надалі дана програма буде продовжуватися за ініціативою ГМО «Братерство сиріт» за новим механізмом відбору дітей в соціальні родини. Даний відбір будуть здійснювати служби у справах дітей, в якому розташований інтернатний заклад, виходячи з наступного: в першу чергу «круглі» діти-сироти, в другу – діти, котрі постійно перебувають в інтернаті та, за правилом, не роз’єднання рідних братів та сестер або за великої їх кількості спрямування в одну місцевість або у дві (три) родини, які між собою пов’язані родинними зв’язками, щоб жодний рідний брат і сестра не залишилися в інтернаті-сиротинці. Виходячи з інтересів представників учасників акції – соціальних родин необхідно враховувати: у першу чергу, родини, котрі бажають усиновити чи/і удочерити, взяти під опіку та піклування; в другу чергу – мають намір встановити контакт між дитиною чи дітьми для подальшого влаштування прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу; в третю – родини, котрі не визначилися або мають намір подарувати тепло сімейного благополуччя дитині, котра залишається в інтернаті чи сиротинці.

ГМО «Братерство сиріт» впродовж 5-ти років на Тернопільщині ініціює організацію проведення щорічної суспільно-доброчинної програми «Подаруйте радість дитині у родині». З метою успішного виконання програми необхідно: заздалегідь розробити, видрукувати та розповсюдити соціальну рекламу (буклети біг-борди сіті-лайти соціальні музичні та телевізійні ролики) у транспортних засобах, в громадських місцях (зупинки, церкви, вокзали, супермаркети, дошки оголошень), на телебаченні, радіо, в пресі, в Інтернеті; забезпечення постійного телефонного і мобільного зв’язку; витрати на пальне та транспорт, в межах Тернопільської області, для перевірки, обстеження та спілкування із соціальними родинами – новозареєстрованих учасників акції; затрати на перевезення автобусами представників родин та дітей до міста Тернополя чи іншого міста до і від місцязнаходження інтернатного закладу; забезпечення дозвільно-розважального заходу (наприклад, відпочинок в аквапарку «Лімпопо» для маленьких дітей чи катання на катку у РТЦ «Подоляни» для старшого віку); проведення дискусії та бесіди для представників родин (в транспорті під час поїздки чи на телебаченні/радіо) про готовність й поради для перебування дітей в соціальних сім’ях; організаційні витрати на реєстрацію учасників, оформлення документації, передача матеріалів до служб у справах дітей, перевірку достовірності поданих джерел інформації про учасників акції – сім’ї, підготовку роздаткових інформаційних джерел; витрати на непередбачені випадки із дітьми, котрі перебувають в сім’ях.

Головним недоліком даної акції, як зазначають соціальні сім’ї, є погана поінформованість сільського населення, слабка соціальна реклама на периферії Тернопільської області. Позитивними сторонами даної програми є: пізнання українських традицій, відпочинок в родинному колі, спілкування з дітьми, налагодження контактів, нові знайомства, радісні сподівання про щасливе дитинство, подарунок родинного затишку, любовної атмосфери, адаптація до сім’ї, пізнати краще родинні стосунки й взаємовідносини, забезпечити необхідні власні якості й потреби, якій дитині необхідні для подальшого психологічного й фізичного розвитку як особистості – майбутнього представника сім’ї, краще долати труднощі та бар’єри у власному дорослому житті, подарувати незабутні миті щасливого дитинства; покращення матеріального стану дитини; загалом – знаходження нової сім’ї.

Висловлюємо щиросердечну вдячність за участь в акції у 2010 році в інтересах обездолених дітей, які надали фінансову і матеріальну допомогу: постійні партнери й меценати – розважальний партнер Аквапарк «Лімпопо» ГРК «Алігатор», колектив від ЗАТ «Калина-ЛТД», м.Тернопіль, ВАТ «Тернопільське АТП-16127», Тернопільський обласний благодійний фонд «Майбутнє сиріт», ПП «Масар-Агро», ТОД АТ «Райффайзен банк Аваль», ТзОВ «І.Т.-Березовиця», ТОВ «Агробуд-Є», ТОВ «Мега-Сервіс», ДП «Тернопільстандартметрологія» не дивлячись на фінансову кризу в державі, підтримали підприємці Довгошия Я.В., Богоніс П.М., Лужний Я.А., Бородін Ю., а також ТОВ «Альпо», ТОВ «Мотор-Центр «Галичина», ТОВ «Електровелд», фіз.особа Пшоняк І.М., головні редактори ТV-4 (постійна соціальна реклама), ТТБ (поради батькам під час перебування дітей в родинах), журналісти газетних видань та радіо м.Тернополя і Тернопільщини. Також з подарунками приїхала благодійна організація «Троянда» (голова – Міхєєва Тетяна Миколаївна, котра є неодноразовим учасником акції «Подаруйте радість дитині на Великдень у родині» і взяла двох братів і сестричку із смт.Коропець) та відвідала під час Великодніх свят шестеро дітей-сиріт, котрі перебували у психоневрологічній лікарні, дітей з обласного комунального спеціалізованого будинку дитини «Малятко» і не забули про залишених дітей в ліцеї-інтернаті з смт.Коропець, куди приєдналися із благодійного фонду «Майбутнє сиріт» (голова – Назаренко Андрій Григорович). Заслуговують і на вдячність волонтери акції – студенти з Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гантюка – Наталя Гуйда, Ірина Ловчук, Ольга Слобод юк, Галина Шпарук і керівник-організатор програми «Подаруйте радість дитині на Великдень / Різдво у родині» з 2006 року – Володимир Мазур.

Великий Божий дар серця треба мати, щоб дарувати незабутні миті дитинства для дитини, яка немає можливості відсвяткувати Великодні свята в родинному колі. А тому, Правління ГМО «Братерство сиріт» висловлює глибоку вдячність родинам з міста Тернополя, Тернопільського, Теребовлянського, Ланівецького, Густинського, Бережанського, Чортківського районів, котрі зголосилися прийняти дитину до себе на свято.

Організація «Братерство сиріт» охоче поділиться набутим досвідом по програмі «Подаруйте радість дитині у родині» з усіма зацікавленими організаціями й установами, які працюють в інтересах захисту дітей. Якщо Ви готові реально допомогти обездоленим дітям в межах своєї області чи району в Україні дзвоніть за номерами: (352) 40-01-09, 22-03-21, моб.097-4642370, 063-1017764 (контактна особа – керівник програми-акції Володимир Мазур). Від Вас залежить майбутнє дитини, втілення мрії кожної обездоленої дитини, порятунок її від сирітського життя.

Адреса Правління ГМО «Братерство сиріт»: м.Тернопіль, бульвар Т.Шевченка, 23, офіс 69, третій поверх готелю «Україна».

Звіт підготовлений: «08» квітня 2010 року

Володимир Мазур, президент ГМО „БРАТЕРСТВО СИРІТ”,

керівник щорічної програми-акції «Подаруйте радість дитині у родині»

моб. 097-4642370


Данная статья принадлежит к категориям:
     Украина  Усыновление  Публикации с других источников  Гостевой режим для сирот  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Богомазов Владислав

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


Тарас Кротик

ДЦП, левосторонний гемипарез


Ваня Полянский

Муковисцидоз


Инна Драгун

Мукоэпидермальная карцинома легкого с метастазами


Виктория Иващенко

Сахарный диабет, І тип


В 2020 вы помогли на сумму 3 687 019 гривен

Расходы фонда в 2020

101 больным детям: 1 686 816 грн.
Мед. оборудование: 115 975 грн.
Детдомам для инвалидов: 350 305 грн.
Детcкому экоселу: 179 053 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 544 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 025 грн.
Служебные расходы: 325 172 грн.
Всего расходов: 3 056 855 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 916 249  гривен


Ребёнку нужна семья: Виктор М.


Детям нужна семья: Виктория (2006 г.р.) и Сергей (2008 г.р.)


Детям нужна семья: Данил Т. (2017г.р.) и Вадим Т. (2013г.р.)