Дети Запорожья лого

Три "вузлових складники" запорізької медицини

17 февраля 2015, 11:30 868 Автор: Яків Іванов zp-pravda.info Обласна клінічна лікарня, обласна дитяча клінічна лікарня й обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф отримають цього року з бюджету області кошти на ремонти та устаткування.

Про це заявив голова облради Віктор Межейко, відвідавши днями обласну клінічну лікарню. Насамперед, він оглянув харчоблок, реконструкція якого почалася ще у вересні 2007-го. Витратили понад два мільйони гривень, але досі обіди для 800 пацієнтів лікарні й 70 пацієнтів обласного ендокринологічного диспансеру готують у поганих умовах на застарілих енергоємних плитах 1978 року випуску, які давно належить списати.

- Щоб завершити будівельні роботи і купити сучасні електроплити, які економитимуть енергію, цього року з бюджету області плануємо виділити шість мільйонів гривень, - повідомив Віктор Межейко.

Не менш актуально привести до ладу перехід між основним корпусом лікарні та поліклінічним і діагностичним відділеннями. Реконструкція триває з 1986 року, але медики дотепер за будь-якої погоди транспортують хворих з одного корпусу в іншій просто неба.

- У 2005-2012 роках інвестовано в цей перехід близько 3,5 мільйона гривень, а результату немає. Більше ми не відкладатимемо проблему в довгий ящик, - наголосив голова облради.

У центральному відділенні стерилізації проходить обробку весь інструментарій обласної клінічної лікарні. Та стерилізатори дуже застаріли, а скальпелі і щипці доводиться мити вручну.

- Це подвиг - працювати на устаткуванні, яке не оновлювали практично з моменту введення обласної лікарні в експлуатацію 1970 року. Потрібно терміново переходити на ультразвукове чищення інструментів, - вважає Віктор Межейко. За його словами, ниніш-

нього року депутати передбачили на це в бюджеті області 5,5 мільйона гривень.

В операційному блоці обласної лікарні бракує моніторів стеження, електрокардіографів і дефібриляторів. А найгостріша проблема - відсутність коштів на технічне обслуговування апаратів штучної вентиляції легенів. Вартість таких робіт - приблизно 20 тисяч гривень. Із десяти австрійських "Леонів" шість вийшли з ладу. 30 операційних столів можна використовувати ефективніше, якщо всі наркозні апарати діятимуть. Віктор Межейко висловив надію, що на найближчій сесії депутати проголосують за виділення 315 тисяч гривень на ремонт цього устаткування.

Розглядатиметься і питання про виділення 715 тисяч гривень із бюджету області на першочергові потреби відділення катарактальної хірургії та реанімацію відділення кардіохірургії. Адже в їхніх операційних втілюється програма "Назустріч людям": проводяться високоточні операції.

- Нині ми визначили вузлові складники, на яких сконцентруємо кошти обласного бюджету. Інші медичні установи не менш важливі, але неефективно роздавати фінанси "по чайній ложці" по всій області. Тим більше, що обласні лікарні обслуговують жителів усього нашого краю. Не кажучи вже про те, що область прийняла близько 60 тисяч донеччан і луганчан, яким теж надають тут допомогу, - відзначив Віктор Межейко.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии