Дети Запорожья лого

На Волині хочуть відкрити дитячий хоспіс

16 февраля 2015, 12:20 1723 Автор: stopcancer stopcancer.com.ua Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин

Фото: mn.ru

Наразі однією з найбільш вразливих груп є паліативні хворі – пацієнти усіх вікових груп, які страждають на важкі прогресуючі захворювання у термінальній стадії захворювання або за умови обмеженого прогнозу життя, які не можуть бути вилікувані сучасними і доступними методами та засобами і супроводжуються вираженим хронічним больовим синдромом, тяжкими розладами функцій органів та систем, потребують кваліфікованої медичної допомоги та догляду, психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки.

Паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин, шляхом запобігання та полегшення страждань, завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню симптомів болю.

Обов’язок держави – забезпечити доступність професійної паліативної допомоги, незалежно. Проте зараз система паліативної допомоги працює недосконало через багато факторів. Наприклад, недостатнє фінансування, погане інформування про проблему, низькій рівень активності громадських організацій та фондів.

БФ «СТОПРАК» спільно з управління охорони здоров’я ЛМР розробив Концепцію Луцької міської Програми розвитку паліативної допомоги на 2015-2020 роки.

Окрім того, фонд здійснює адвокацію розвитку паліативної допомоги в області. Наразі, спільно з управлінням охорони здоров’я Волинської ОДА підготовлено ряд заходів, які планують включити в програму «Боротьби з онкологічними захворюваннями у Волинській області».

Вже у п’ятницю, 13 лютого, президент БФ «СТОПРАК» Марія Адамчук, головний педіатр області Людмила Рожко й заступник начальника управління Валерій Руцький проведуть спільну нараду щодо паліативної допомоги для дітей.

«Ми всі розуміємо, що ця проблема назріла давно. Тож усі разом, спільними зусиллями влади і фонду хочемо відкрити дитячий хоспіс. Де саме він буде і на базі якого закладу зараз вирішується», – зауважила Марія Адамчук.

Також ідуть переговори з ДП «Волиньфармпостач» про те, аби збільшити кількість аптек у яких можна буде придбати таблетований морфій, який врай необхідний для паліативних хворих. «Зараз лише вісім аптек в області мають право на продаж цього препарату. Але необхідно, щоб у кожному районі була мінімум одна аптека, де можна було купити це знеболювальне», – переконана Марія Адамчук. За її словами наразі паліативної допомоги потребує майже півтори тисячі волинян і вони мають право отримати її якісно.

БФ «СТОПРАК» висловлює свою вдячність МФ «Відродження» за освітню, фінансову та консультаційну підтримку в реалізації цих заходів. До слова, саме працівники Програми «Громадське здоров’я» першими почали піднімати питання щодо розвитку паліативної допомоги в Україні, особливу увагу приділяючи проблемі доступу до ефективного знеболення.

Внимание! Русская версия сайта больше не обновляется. Актуальная информация размещена в украинской версии