Семінар-нарада «Перспективи реформування системи інституційних закладів для дітей у Запорізькій області»

В рамках державної програми реформування інтернатних закладів Запорізької області 4 червня 2014 планується проведення семінару-наради
Автор: Дар'я Дубенко, www.deti.zp.ua Опубликовано: 30 мая 2014, 14:30 1784

Фото: deti.mail.ru

Один з головних напрямків діяльності фонду "Щаслива дитина" - сімейний устрій дітей-сиріт. Ми активно сприяємо реалізації програми реформування інтернатних установ Запорізької області.

Починаючи з 1959 року багато країн почало визнавати: якими б ефективними не були інтернатні заклади у минулому, продовження їх використання (насамперед великих, ізольованих закладів) не забезпечує належного догляду за дітьми, яких було розлучено зі своєю родиною. Інституції не сприяють розвитку у дітей прив’язаності до певного дорослого. Наслідки відсутності таких зв’язків можуть бути наступними: відставання розвитку та росту, проблеми зі здоров’ям; слабкий рівень впевненості у собі; відсутність співчуття та розуміння інших; нерозбірлива прив’язаність до дорослих, нерозуміння дотримання певних кордонів чи обмежень; агресія до інших, жорстоке ставлення до тварин; негативна, антисоціальна поведінка; відставання у навчанні; труднощі у розумінні правильного і неправильного; проблеми у стосунках в дитинстві та дорослому житті; злочинна поведінка у підлітковому віці та у перші роки дорослого життя. В таких закладах неможливо гарантувати дотримання базових прав дитини – на родинне життя і захист від насильства і недбайливого ставлення.

В України протягом останніх років зроблено певні політичні кроки для здійснення процесу деінституалізації, а саме: розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, прийняття низки законодавчих актів, що реформують систему опіки (піклування), усиновлення, розроблена державна програма реформування системи інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

З метою визначення подальших кроків реалізації державної програми деінституалізації в Запорізькій області планується семінар-нарада за участю департамента освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, обласної служби у справах дітей, директорів інтернатних закладів, представників благодійного фонд "Щаслива дитина", благодійна організації "Надія і житло для дітей" в Україні.

Мета заходу: сприяння планування процесу реформування системи інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Запорізькій області і переходу на сімейні форми виховання.

Необхідність проведення: за кількістю інтернатних закладів Запорізька область займає 7 рейтингове місце (45, в т.ч.29 – системи освіти), а за кількістю дітей в закладах ( 2,6% дітей) – 1 місце в Україні.

Очікуваний результат: сформувати позицію керівництва області щодо необхідності впровадження реформи з деінституціалізації, залучити директорів закладів на початковому етапі до обговорення та планування реформи, подолання супротиву змінам.

Підтримуючи сімейні форми виховання дітей-сиріт і визначаючи кроки процесу деінституалізації ми даруємо дітям можливість зростати в теплих і люблячих родинах!

Фото: liveinternet.ru


Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.

Им нужна наша помощь:


Горбонос Валерия

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


Катя Серпокрыл

ДЦП, синдром Веста


Наталья Кислюк

Муковисцидоз (кистозный фиброз) смешанная форма


Богомазов Владислав

Муковисцидоз (кистозный фиброз), тяжелое течение


Олег Григоров

Рабдомиосаркома орбиты глаза


В 2020 вы помогли на сумму 3 697 972 гривен

Расходы фонда в 2020

102 больным детям: 1 743 812 грн.
Мед. оборудование: 116 766 грн.
Детдомам для инвалидов: 378 219 грн.
Детcкому экоселу: 189 931 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 755 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 215 025 грн.
Служебные расходы: 325 734 грн.
Всего расходов: 3 157 406 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 927 202  гривен


Ребенку нужна семья: Степан С.


Ребенку нужна семья: Данил С.


Дитині потрібна родина: Ірмгард Бріджет