Понад 80% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охоплені сімейними формами виховання

В обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної координаційної ради з питань соціального захисту неповнолітніх, яке провів заступник голови ОДА Петро Гончарук
Автор: Управління у справах преси та інформації, zoda.gov.ua Опубликовано: 27 марта 2014, 18:00 1405

В обласній державній адміністрації відбулося засідання обласної координаційної ради з питань соціального захисту неповнолітніх, яке провів заступник голови ОДА Петро Гончарук. Серед питань, які розглянуто на порядку денному, - підсумки роботи з питань захисту прав і законних інтересів дітей області у 2013 році та січні-березні поточного року.

- Діти заслуговують на увагу та гідне ставлення до них. Наразі для нас важливо переглянути функції, які покладені на служби, щоб уникнути дублювання. Також треба відшукати нові форми та методи системи управління, щоб дійти до кожної дитини, яка потребує нашого догляду, - зазначив, відкриваючи засідання, Петро Гончарук.

Начальник Служби у справах дітей ОДА Антоніна Матвєєва поінформувала членів коордради та запрошених про підсумки роботи підрозділу.

За словами посадовця, основний показник, за яким оцінюють роботу служби, є відсоток дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які охоплені сімейними формами виховання. В області цей рівень становить 80,5% (у 2012 – 75,7%) – це 3269 дітей. Разом з тим, цей показник наразі нижчий за загальноукраїнський на 2,5%.

Антоніна Матвєєва відзначила, що загальний показник влаштування посиротілих дітей в області склав 83%. Є території, на яких всі посиротілі у 2013 році діти були влаштовані в родини - Веселівський, Великобілозерський, Гуляйпільський, Запорізький, Михайлівський, Новомиколаївський, Приазовський та Розівський райони.

При цьому в області залишається 1146 дітей, які можуть бути усиновленими. Торік було усиновлено 141 дитину, з них 101 – громадянами України, 4- іноземними.

Загалом протягом минулого року було створено 31 прийомну сім’ю та два дитячих будинки сімейного типу. Таким чином в області нараховується 186 прийомних сімей, де виховується 369 дітей, та 15 дитячих будинків сімейного типу зі 105 вихованцями.

Серед інноваційних починань - проведення влітку першої «Літньої школи» для прийомних батьків.

Проте нині стурбованість посадовця викликають факти розусиновлення дітей. Якщо в попередні роки в Запорізькій області майже не було таких випадків, то в 2013 цю процедуру пройшли чотири дитини, а в І кварталі поточного року вже три сім’ї знаходяться в стадії розусиновлення.

Серед причин такої ситуації Антоніна Матвєєва назвала неналежний контроль служб у справах дітей, фіктивну мотивацію кандидатів у усиновлювачі, їх психологічну непідготовленість та недбалість закладів охорони здоров’я, що не надали достовірної інформації про стан здоров’я дітей.

У доповіді начальник Служби також порушила наболілу проблему забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

На соціальному квартирному обліку перебуває 1229 осіб цих категорій. Тимчасове житло надано тільки 47 особам.

Торік з обласного бюджету було виділено 73 тис.грн. на реалізацію Програми із забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на 2013-2015 роки. На умовах співфінансування було придбано житло для дітей у Бердянському, Приазовському, Вільнянському районах. У поточному році з обласного бюджету на ці потреби передбачено 93 тис. грн.

Також посадовець зупинилась на проблемах дітей, які проживають у неблагополучних родинах, на обліку територіальних служб їх 665. До сумної статистики потрапила 71 дитина, відносно якої скоєно фізичне, психологічне, сексуальне або економічне насилля.

У 2013 році територіальними службами у справах дітей направлено 828 матеріалів на притягнення батьків до адміністративної відповідальності (притягнено 798 осіб), а також 10 матеріалів на притягнення батьків до карної відповідальності (притягнено дві особи).

За статистичними даними чисельність сиріт при живих батьках значно перевищує кількість дітей, які стали сиротами внаслідок їх смерті. Так, із 4058 дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки 3246 – соціальні сироти.

Тож на переконання фахівців Служби у справах дітей основну увагу необхідно приділити роботі з кризовими родинам.

Тому в ході наради також була заслухана інформація директора Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксани Понікарової щодо надання соціальних послуг сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України в Запорізькій області Валентина Сердюка, який поінформував про роботу відповідних підрозділів у сфері профілактики правопорушень серед дітей та підлітків.


Данная статья принадлежит к категориям:
           Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.
В 2020 вы помогли на сумму 3 162 671 гривен

Расходы фонда в 2020

100 больным детям: 1 662 495 грн.
Мед. оборудование: 111 820 грн.
Детдомам для инвалидов: 325 602 грн.
Детcкому экоселу: 168 975 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 544 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 86 929 грн.
Служебные расходы: 325 027 грн.
Всего расходов: 2 859 617 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 391 902  гривен

Детальные отчёты >>>