Забезпеченню прав та потреб дітей – особлива увага влади

Про роботу місцевих органів виконавчої влади в напрямку захисту прав дітей на апаратній нараді в облдержадміністрації доповіла начальник служби у справах дітей ОДА Антоніна Матвєєва
Автор: www.zoda.gov.ua, www.zoda.gov.ua Опубликовано: 6 марта 2013, 22:40 1818

Про роботу місцевих органів виконавчої влади в напрямку захисту прав дітей на апаратній нараді в облдержадміністрації доповіла начальник служби у справах дітей ОДА Антоніна Матвєєва.

Розвиток сімейних форм виховання – один з основних напрямків роботи служби. Нині понад 75% дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувають під опікою, піклуванням громадян та проживають у прийомних сім'ях чи дитячих будинках сімейного типу.

Разом з тим, посадовець висловила занепокоєння тим фактом, що з року в рік в області збільшується кількість батьків, які мають намір відмовитися від власної дитини ще в пологовому будинку. Згідно статистики, у 2009 році 71 породілля відмовилася від подальшого виховання немовля, у 2010 – їхня чисельність сягнула вже 111, у 2011 – 119, торік – 138.

- Ці проблеми потребують нашої уваги ще на старті. Маємо докласти максимум зусиль, відшукати можливості допомогти молодим жінкам, аби вони мали можливість подарувати немовляті головне – материнську любов, - наголосив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.

Невдовзі в області мають відкрити Соціальний центр матері та дитини (м. Бердянськ), де молоді мами зможуть пройти адаптацію та звикнути до нової ролі. У центрі проживатимуть жінки (від семи місяців вагітності до виповнення дитині 1,5 року), які опинилися у складних життєвих обставинах.

Ще один напрямок, який на переконання очільника регіону потребує особливої уваги, – розвиток дошкільної освіти. Найбільш гостро це питання постало у Запоріжжі. У зв’язку із цим Олександр Пеклушенко доручив провести інвентаризацію будинків, в яких нині розташовані відділи та служби обласної та місцевої виконавчої влади: «Переконаний, після складення такого реєстру ми знайдемо резерв для відкриття достатньої кількості дитячих садочків. Крім того, в подальшому до роботи з відновлення дитсадків обов’язково мають бути залучені ресурси приватних підприємств».

З урахуванням нових соціальних ініціатив Президента України, одним із пріоритетних напрямків роботи влади у поточному має стати забезпечення освітніх та виховних потреб дітей-інвалідів, підвищення якості їх соціального захисту. Також в перспективних планах роботи - ремонт шкільних спортивний майданчиків.

Управління у справах преси та інформації


Данная статья принадлежит к категориям:
             Публикации с других источников  

Фонд "Счастливый ребенок" - эффективная помощь наиболее нуждающимся детям Запорожской области

Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.
В 2020 вы помогли на сумму 3 162 671 гривен

Расходы фонда в 2020

100 больным детям: 1 662 495 грн.
Мед. оборудование: 111 820 грн.
Детдомам для инвалидов: 325 602 грн.
Детcкому экоселу: 168 975 грн.
Сиротам и малообеспеченным: 79 544 грн.
Помощь взрослым "Хелпус": 86 929 грн.
Служебные расходы: 325 027 грн.
Всего расходов: 2 859 617 грн.

Всего с 2007 оказано помощи на сумму 73 391 902  гривен

Детальные отчёты >>>